• "ZOSTAŃ MIKOŁAJEM"

„ZOSTAŃ MIKOŁAJEM” – podaruj prezent podopiecznym Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą – oddział w Gdańsku. W dniach 15.11 – 06.12.2019 roku w każdy piątek reprezentanci Samorządu Uczniowskiego z klas IV, V, VI, VII i VIII sprzedawali w naszej szkole słodkie smakołyki. Poszczególne klasy zebrały kwotę: Kl. V a i V b  – 452,00 zł, Kl. VI a i VI b  – 229,00 zł, Kl. VII a i VII b  331,00 zł , Kl. IV i VIII – 202,30 zł. Z zebranych pieniędzy zakupiliśmy gry planszowe, „radosną” pościel, książki i chusteczki higieniczne, które przesłaliśmy dzieciom chorym na mukowiscydozę.

Wszystkim, którzy włączyli się w akcję
            DZIĘKUJEMY z całego serca.

„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym
            i jak się z nimi dzielisz”  SU  Szkoły Podstawowej w Koczale

• CUKIERKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

11 grudnia odbył się Cukierkowy Turniej Piłki Siatkowej dla wszystkich chętnych dziewcząt i chłopców naszej szkoły z klas IV – VIII. Uczestnicy zawodów świetnie się bawili i każdy otrzymał cukierki a wybrani okolicznościowe kubki. GRATULUJEMY.

• III JARMARK ZIMOWY

7 grudnia w naszej szkole odbył się III Jarmark Zimowy. Akcja została zorganizowana przez Radę Rodziców oraz dyrekcję szkoły. Każda z klas wzięła udział w konkursie, wykonując kolędę, pastorałkę lub piosenkę świąteczną. Zwycięzcami w klasach I – III szkoły podstawowej zostali uczniowie klas IIb i III (ex aequo),w klasach IV-VI klasa VIb. W najstarszej grupie wiekowej wygrała klasa VIII. Nagrodę specjalną otrzymała klasa Ia i VIa. Oprócz oglądania występów, goście mogli zjeść pyszne ciasta, zakupić stroiki i wiele innych ozdób świątecznych,  sprzedawanych przez rodziców. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w przygotowanie III Jarmarku Zimowego.

• MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

W ubiegły piątek - 6 grudnia, miało miejsce w naszej szkole niecodzienne wydarzenie. W sali nr 23,  odbył się  Mikołajkowy Turniej Szachowy. Uroczyste rozpoczęcie turnieju nastąpiło zgodnie z harmonogramem o godzinie 16:00. Zawodnicy usłyszeli kilka ciepłych słów od prowadzącego turniej Pana Krzysztofa Zernera. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z czasem 10 minut na rozegranie partii przez zawodnika. W czasie trwania turnieju wszyscy uczestnicy zachowywali się według zasad fair play, panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji i wzajemnego szacunku . Pomimo wielu potknięć, niespodziewanych zwrotów akcji, fantastycznych zagrań i spektakularnych pojedynków udało się wyłonić laureatów zawodów. I tak najlepszym okazali się być:

1. Hubert Rodziewicz

2. Wiktoria Semrau

3. Szymon Żydonik

Na czwartym miejscu uplasowali się następujący uczniowie: Norbert Samulak, Filip Cyc, Michał Żydonik, Adrianna Matowicz, Małgorzata Ziółtkowska i Stanisław Babula. Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i jednocześnie zapraszamy innych na kolejne organizowane przez UKS "AS".

• TURNIEJ MINI VOLLEY CUP 2019

28 listopada nasi uczniowie z klas piątych i szóstych brali udział w turnieju mini siatkówki Mini Volley Cup w Zespole Szkół w Człuchowie. W turnieju rywalizowało w swoich kategoriach prawie sześćdziesiąt drużyn. Dziewczęta w kategorii „trójek” i „czwórek” zajęli piąte i szóste miejsce, natomiast chłopcy w kategorii „czwórek” okazali się bezkonkurencyjni i zajęli najwyższe miejsce na podium. GRATULUJEMY.

• MASZ PRAWO ZNAĆ SWOJE PRAWA!

Masz prawo znać swoje prawa! - pod taki hasłem 20 listopada odbyło się w bibliotece szkolnej spotkanie dotyczące Konwencji o prawach dziecka. Nie była to data przypadkowa, bowiem tego dnia przypada Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka, który w tym roku dodatkowo zbiegł się z 30. rocznicą ustanowienia Konwencji. Uczniowie klas piątych i czwartej zostali zapoznani  z prawami, jakie przysługują dzieciom. Spotkanie prowadziła Katarzyna Winter - rzecznik praw ucznia w naszej szkole.   Dzieci w skupieniu wysłuchały, co im gwarantuje Konwencja, a także  dowiedziały się,  kto powinien stać na straży przysługujących im praw i kto może im pomóc, kiedy są one łamane. Po części teoretycznej uczniowie chętnie przystąpili do zadań praktycznych - m.in. zastanawiali się, gdzie ma szukać pomocy dziewczynka, której rodzice się rozwodzą, jak pomóc niepełnosprawnemu chłopcu, który nie może kształcić się w szkole w swoim mieście, czy gdzie z prośbą o pomoc ma zwrócić się dziecko, które czuje się dręczone przez rówieśników. Ponadto uczestnicy przyjrzeli się znanym dziecięcym postaciom z baśni i określili, jakie ich prawa były łamane. Okazało się, że i prawa Kopciuszka były łamane, i prawa Calineczki, naruszono prawa Jasia i Małgosi czy dziewczynki z zapałkami. Na zakończenie wydarzenia bibliotekarka szkolna Maria Zielińska omówiła i poleciła uczniom pozycje książkowe, które znajdują się w naszym księgozbiorze,a dotyczą praw dzieci: „Konwencja praw dziecka”, „Prawa dziecka” , „12 ważnych praw” , „Mam prawo” czy „Nic o nas bez nas”. W spotkaniu uczestniczyli także nauczyciele oraz dyrektor ZKiW Wiesława Lisek-Fronczak i wicedyrektor Jolanta Klebeko.