• DBAMY O ZDROWY KRĘGOSŁUP

Nasza Szkoła, jako szkoła promująca zdrowie dba o zdrowy kręgosłup dzieci i młodzieży. Uczniowie dwa razy w tygodniu w czasie lekcji siedzą na piłkach gimnastycznych. Piłka wspiera aktywną pozycję siedzącą. Korzystając z niej przede wszystkim jesteśmy zmuszeni do ciągłego łapania równowagi. Tym samym automatycznie napinamy mięśnie bioder, kolani kostek, oraz wzmacniamy mięśnie głębokie kręgosłupa oraz brzucha. Ponadto, siedząc na piłce jesteśmy zmuszeni do niemalże nieprzerwanej korekcji pozycji naszego ciała, przez co nieprzerwanie wykonujemy mikroruchy, które także wzmacniają barki oraz mięśnie grzbietu. Jest to idealne rozwiązanie na to, by siedzieć lepiej, bardziej aktywnie
            i mądrze zadbać o formę i kondycję.

• WALENTYNKOWY TURNIEJ SZACHOWY

14 lutego w święto zakochanych odbył się w naszej szkole „Walentynkowy Turniej Szachowy”. Zawody, aż do ostatniej rundy były bardzo emocjonujące i obfitowały w zaskakujące zwroty akcji na szachownicach. Przekrój wiekowy uczestników był bardzo szeroki – od uczniów z pierwszej klasy, aż po uczestnika z ostatniego rocznika. Dodatkowo pojawiła się „nasza mała gwiazdeczka”, która z entuzjazmem rozegrała swoje partie. Ostatecznie pierwsze miejsce zajął Hubert Rodziewicz, drugie Norbert Samulak, a trzecie Wiktoria Semrau. Bardzo dziękujemy UKS „As” za nagrody oraz Państwu Rodziewicz za przygotowanie dla wszystkich uczestników pysznych babeczek.

• APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE

11 lutego odbył się apel podsumowujący I półrocze. Podczas apelu zostały wręczone nagrody, dyplomy za wzorową frekwencję oraz stypendia za szczególne osiągniecia
            w nauce.

• MISTRZOSTWA POWIATU W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

Dnia 3 i 4 lutego 2020 r. w Człuchowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Siatkowej w ramach Igrzysk Dzieci. Chłopcy pokonali wszystkie zespoły zajmując pierwsze miejsce. Dziewczęta uległy drużynie z Rzeczenicy i Człuchowa ostatecznie zajmując trzecie miejsce. Gratulujemy.

• NOC W SZKOLE

Uczniowie klasy VIa z 10/11 stycznia spotkali się w szkole, by tym razem nie uczyć się,a wspaniale się bawić. Młodzież rozwiązywała zagadki ukryte w różnych zakątkach szkoły, grała w gry planszowe, oglądała filmy, a przede wszystkim spędzała razem czas.

• ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI

Troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w akcji społecznej „Zapal Światło Wolności” zorganizowanej przez IPN Gdańsk. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć krótka notatkę oraz zdjęcie, by symbolicznie upamiętnić ofiary stanu wojennego. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Spośród kilkudziesięciu autorów wybrano trzy laureatki, a siedem osób zostało wyróżnionych. Laureatką została Zuzanna Onichowska, wyróżniono prace Kacpra Domina i Jakuba Wintra.  Gratulujemy

• NOWOROCZNY TURNIEJ SZACHOWY

10 stycznia odbył się Noworoczny Turniej Szachowy. Pierwsze w tym roku zawody okazały się szczęśliwe dla Wiktorii Semrau, która zdecydowanie pokonała swoich rywali. Na drugim miejscu uplasował się Michał Żydonik, a trzecie miejsce zajął Filip Cyc. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy odwagi oraz zaangażowania i jednocześnie zapraszamy na kolejne zawody.

• WIGILIA SZKOLNA

Dzień 19.12.2019 r. to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej w Koczale. W tym dniu odbyła się  w naszej szkole Wigilia. Wspólna uroczystość zintegrowała zebranych.Po krótkim wprowadzeniu  oraz powitaniu rozpoczęły się jasełka pt.: „ Historia przyjaźni Boga i człowieka” przygotowanych przez uczniów klas  I – VII  pod kierunkiem katechetki  pani Bogumiły Stępnik.Publiczność była świadkiem niezwykłej opowieści o stworzeniu świata, historii przyjaźni Boga i człowieka. Po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi , Józefa i Dzieciątka Jezus. Na scenie pojawili się aniołowie , pasterze   i Trzej Królowie. Nie zabrakło także tradycyjnych kolęd, pięknie odśpiewanych przez uczennicę  kl. VII a  Laurę Sławek.Po części artystycznej pani dyrektor podziękowała artystom i opiekunowi za przygotowanie Jasełek oraz złożyła wszystkim zebranym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Następnie nastąpiło łamanie się opłatkiem z gospodarzami klas. Na zakończenie wszyscy uczniowie poczęstowali się słodyczami  i owocami ufundowanymi przez radę rodziców.