• PRZYSŁOWIE NA KAŻDY DZIEŃ!

Od 1 grudnia 2020 r. na stronie internetowej szkoły znów będą pojawiać się przysłowia i powiedzenia polskie. Chcielibyśmy zachęcić wszystkich uczniów do ich poznawania i interpretowania, ponieważ: „ Kto się przysłów trzyma, ten się mądrym stanie”. Już w ubiegłym roku szkolnym prezentowaliśmy najpopularniejsze porzekadła. Teraz pragniemy przypomnieć niektóre z nich oraz przedstawić nowe.

• GÓRA GROSZA

Przyłączcie się i razem usypmy 21. wielką Górę Grosza.

Potrzebujemy Was, by pomagać dzieciom, które są w trudnej sytuacji i nie mieszkają z rodzicami. Dla nich zbierajmy Górę Grosza!

W całej Polsce w dniach od 26 października 2020 do 31 maja 2021 roku.

W naszej szkole Góra Grosza ma charakter konkursu w trzech kategoriach:

1. Klasa, która zbierze największą sumę pieniędzy
            2. Klasa, która zbierze największą masę pieniędzy
            3. Klasa, która zbierze największą ilość (sztuk) pieniędzy.

Zbierajcie u siebie w domu monety!

Kiedy będzie można wrócić bezpiecznie do szkoły, przyniesiecie swoje skarbonki – efekty Waszej Góry Grosza i będziemy kontynuować zbiórkę w szkole do 31 maja. Na początku czerwca rozstrzygniemy konkurs.

• DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ

21 listopada obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień pod hasłem „Dobre słowo – podaj dalej”. W związku z tym chcielibyśmy Was, drodzy uczniowie, zachęcić do napisania życzeń, wierszyka lub pozdrowień dla kolegi, koleżanki czy nauczyciela. (forma dowolna, praca samodzielna)

Swoje życzenia sfotografuj i wyślij na adres:
            tomasz.fras@szkola-koczala.pl (do 19 listopada).

Najciekawsze życzenia, pozdrowienia opublikujemy na stronie szkoły,
            a najpiękniejsze zostaną nagrodzone słodyczami.

• NIEPODLEGŁA DO HYMNU 2020

Nasze pierwszaki z klasy Ia włączyły się do ogólnopolskiej akcji "Niepodległa do hymnu 2020" i zaśpiewały ze swoich domów hymn państwowy, dokładnie w południe 11 listopada. Postawa dzieci godna naśladowania. Rodzicom dziękujemy za włączenie się do tej akcji.

• I INTERNETOWY TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

9 listopada odbył się Pierwszy Internetowy Turniej Szachowy z okazji Święta Odzyskania Niepodległości. Rozegrano aż 21 wspaniałych partii. Bój toczył się o każdego pionka, każdą figurę i każdą partię. Różnica pomiędzy zawodnikami była niewielka. Najmłodszym uczestnikiem turnieju była Iga Rodziewicz z 1 klasy. Wszystkim zawodnikom należą się słowa pochwały.

Na tzw.”pudle” stanęli:

Hubert Rodziewicz - I miejsce

Szymon Żydonik  - II miejsce

Zofia Fras – III miejsce

• ŻYCZENIA DLA OJCZYZNY

Z okazji tegorocznego Święta Odzyskania Niepodległości został zorganizowany konkurs dla uczniów klas IV-VIII. Uczniowie mieli za zadanie napisać życzenia dla Ojczyzny. Spośród nadesłanych życzeń jury wybrało trzy prace. Miejsce I zajęła Anna Szulta – uczennica klasy VI a, miejsce II Dominik Hinc – uczeń klasy VI a i miejsce III Weronika Kondracka – uczennica klasy IV a. Zwycięzcom gratulujemy!

• I ZDALNY TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

Zapraszamy wszystkich chętnych na I Zdalny Turniej Szachowy z okazji Dnia Niepodległości. Zawody odbędą się 9 listopada o godzinie 16:00. W turnieju mogą wziąć udział uczniowie Szkoły Podstawowej w Koczale. Turniej rozegrany będzie systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Tempo gry - 10 minut na partię dla każdego zawodnika. Zgłoszenie do turnieju należy dokonać u p.Krzysztofa Zernera do poniedziałku do godz.13:00. Czekamy na wszystkich sympatyków szachów!

• ŚWIĘTO BIBLIOTEKI

29 października po raz piętnasty obchodziliśmy Święto Biblioteki Szkolnej, tym razem pod hasłem „Z książką Ci do twarzy”. Dzień święta jest zawsze wyjątkowy, a jego rangę podnoszą zaproszeni goście.  W tym roku byli to pierwszoklasiści ze swoimi wychowawczyniami Jolantą Chodań i Grażyną Fras oraz dyrekcja szkoły w osobach pani dyrektor Wiesławy Lisek – Fronczak i wicedyrektor Jolanty Klebeko.  Jako pierwsi przybyli uczniowie klasy Ib, którzy zgłosili gotowość wstąpienia w szeregi czytelników biblioteki szkolnej. Przynieśli ze sobą laurki -  kwiaty z wypisanymi życzeniami dla pani bibliotekarki i biblioteki, z których powstał kolorowy, świąteczny bukiet. Po uroczystym przywitaniu dzieci zostały zapoznane z regulaminem korzystania ze zbiorów bibliotecznych i zasadami poszanowania książek. Wzięły też udział w mini – quizie, który potwierdził, że są przygotowane do pierwszego samodzielnego wypożyczenia wybranej lektury. Opuszczały bibliotekę szkolną bardzo zadowolene i z wypożyczoną książeczką  w dłoniach. Otrzymały także prezent – książkę „Pierwsze abecadło”, ufundowaną przez Instytut Książki.

Wizyta uczniów z klasy Ia miała charakter spotkania z bajką. Najpierw pani bibliotekarka opowiedziała o celu organizowania Święta Biblioteki i korzyściach płynących z obcowania z książką. Potem zaprosiła  dzieci do wysłuchania baśni braci Grimm „Pani Zamieć” w interpretacji pani dyrektor Wiesławy Lisek - Fronczak. Po tak pięknej i pouczającej lekturze pierwszoklasiści obejrzeli wystawę literatury dziecięcej  i galerię ilustracji do ulubionej książki . Czekała ich jeszcze jedna atrakcja - sesja zdjęciowa, która nawiązywała do hasła tegorocznych obchodów. Zdjęcia wykonywał najlepszy koczalski fotograf Roman Langkafel. Znakomicie uchwycił, że wszystkim z książką jest do twarzy.