• PIKNIK RODZINNY

25.03.2022 klasa 4-A integrowała się w terenie. Mile spędzaliśmy czas z naszymi rodzicami, a nawet rodzeństwem. Podchody, zabawy z piłką oraz zwykłe towarzyskie pogawędki połączone były z gorącym posiłkiem w postaci chrupiących kiełbasek z grilla i deserem z pysznych słodyczy oraz aromatycznej herbaty. Już planujemy kolejne spotkanie! 😊😊😊

• WYJAZD NA BASEN I DO SCHRONISKA W CHOJNICACH

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w piątek 25 marca udali się do Chojnic na basen i do schroniska dla zwierząt. Radości z zabawy w wodzie było co niemiara. Po sporej dawce ruchu pojechaliśmy odwiedzić bezdomne zwierzęta ze schroniska. Smutne buźki mieszkańców schroniska udało się trochę rozweselić naszą obecnością, mogliśmy pogłaskać koty i z czułością zagadnąć do piesków. Zabraliśmy ze sobą sporą ilość karmy, przekąsek i zabawek. W akcję zbiórki karmy włączyło się bardzo dużo uczniów z naszej szkoły. Wszystkim darczyńcom w imieniu mieszkańców schroniska DZIĘKUJEMY!

• KONKURS RECYTATORSKI - "WIERSZE ZNANE I LUBIANE"

21 marca – pierwszego dnia wiosny odbył się konkurs recytatorski klas I-III „Wiersze znane i lubiane”. Do konkursu zgłosiło się 14 uczniów. Wszystkie klasy młodsze zebrały się w bibliotece szkolnej i słuchaliśmy recytacji wierszy, powołana do oceny komisja również się przysłuchiwała. Niektórzy  doskonale przygotowali się do występu, postarali się o strój i rekwizyty pasujące do treści wiersza, co uatrakcyjniło występ. Po wysłuchaniu wszystkich osób komisja po naradzie wyłoniła zwycięzców konkursu.

W kategorii klas pierwszych : I miejsce zajęła Lena Kotkowska – klasa Ia

II miejsce zajął Nazar Pełesz – klasa Ia

III miejsce zajął Tymek Ratyński – klasa Ib.

W kategorii klas drugich :  I miejsce zajęła Magda Markowska – klasa IIa

II miejsce zajął Igor Kurak – klasa IIb

III miejsce zajęła Agnieszka Jamniak – klasa IIb.

W kategorii klas III : I miejsce zajęła Marta Dunda – klasa IIIa

II miejsce zajęła Anastazja Matusiak – klasa IIIa

III miejsce zajęła Marysia Zegadło – klasa IIIb

• DZIEŃ TEATRU

W szkolnej świetlicy obchodziliśmy Dzień Teatru. Uczniowie poznali historię teatru i jego rodzaje. Tworzyli scenki improwizowane, bawili się w charakteryzatorów. Magia teatru udzieliła się wszystkim.

• DZIEŃ GOFRA

25 marca uczniowie szkolnej świetlicy obchodzili Dzień Gofra. Dzieci poznały legendę o księżniczce Gofrinie. Przygotowały ciasto z którego robiły przepyszne gofry. To był wesoły, słodki dzień.

• I DZIEŃ WIOSNY

21 marca 2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Koczale świętowali I DZIEŃ WIOSNY. Zgodnie z tradycją szkoły jest to święto Samorządu Uczniowskiego, dlatego też na 3 godziny lekcyjne władzę w szkole przejęli uczniowie i zamienili się rolami z nauczycielami, którzy tym razem zasiedli w ławkach uczniowskich. Uczniowie doskonale wcielili się w rolę prowadzących lekcje.

Dodatkowym tego dnia przywilejem uczniów było zwolnienie z wszelkich sprawdzianów i odpowiedzi pod warunkiem, że wszyscy  przebiorą się za postacie z bajek. Na korytarzach i w klasach zaroiło się od królów, rycerzy, księżniczek i  teletubisiów.

Ponadto na przerwach przedstawiciele SU sprzedawali ciasto, lemoniadę i  desery, które przynieśli uczniowie poszczególnych klas. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

• DZIEŃ LICZBY PI

Z okazji Dnia Liczby Pi w poniedziałek w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych. Ósmoklasiści dowiedzieli się jakie zastosowanie ma liczba Pi, jaki ma związek ze sportem, literaturą oraz kosmosem.Ponadto uczniowie musieli rozszyfrować rebusy związane z liczbą Pi, krzyżówkę a także ułożyć jak najwięcej słów z cząstką pi. Była to zupełnie inna lekcja matematyki.

• UROCZYSTE PRZYJĘCIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH W POCZET CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W piątek – 4 marca odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas  I a i I b w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie zostali zaproszeni do  świata  bajkowych  i baśniowych bohaterów. Wspólnie rozwiązali krzyżówkę i samodzielnie wpisali hasła,  ułożyli rozsypankę słowną, wykazując się doskonałą znajomością utworów dla dzieci oraz pięknie zaśpiewali „Piosenkę o czytaniu książek”. Pierwszoklasiści  złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. W ramach  ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo "Mała książka-wielki człowiek", uczniowie otrzymali specjalne Wyprawki Czytelnicze w skład których wchodzą: książka dla dzieci "Pierwsze abecadło”, poradnik dla rodziców oraz plakat z literami do wycinania.

• ŚWIĘTOWANIE Z OKAZJI ROCZNICY WYZWOLENIA KOCZAŁY

Rocznica wyzwolenia Koczały stała się okazją do wspólnego świętowania uczniów klas czwartych. Jak na każdej poważnej uroczystości były życzenia, kwiat i pyszny tort. Zebrani wysłuchali najpierw historii wsi, od najdawniejszych czasów aż do współczesności, wzbogaconej pokazem starych fotografii, następnie wykazali się wiedzą na temat swojej małej ojczyzny, biorąc udział w przygotowanych dla nich zabawach, konkursach i quizach.

Szczególnie w obliczu wydarzeń z ostatnich tygodni należy pamiętać, że wolność ojczyzny jest wartością nadrzędną, o którą należy dbać i cieszyć się nią, bo jak powiedział Jan Paweł II Ojczyzna jest naszą matką. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierp, dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.