• ROSTRZYGNIĘCIE KONKURSU - "NAJCIEKAWSZA PISANKA WIELKANOCNA"

     • Miło nam poinformować, że zwycięzcami konkursu plastycznego

       "Najciekawsza pisanka wielkanocna”" zostali:

      I kategoria (klasy I – III)

      I miejsce – Agnieszka Jamniak z kl. II a

      II miejsce  - Antoni Balina z kl. II b

      III miejsce –  Zofia Furgał z kl. I a

      Wyróżnienie – Antoni Sądziński z kl. I b

      Wyróżnienie – Lena Kotkowska z kl. I a

      Wyróżnienie – Amelia Buliszak z kl. III b

      II kategoria (klasy IV – VI)

      I miejsce – Marta Gugulska z kl. IV a

      II miejsce – Emilia Mikołajczak z kl. IV b

      III miejsce –  Filip Cyc  z kl. V

      III kategoria  (klasy VII – VIII)

      I miejsce – Zofia Fras z kl. VII a

      Wyróżnienie – Maja Landowska z kl. VII a

       

      Prace można podziwiać na wystawie w czytelni biblioteki.

      Składamy podziękowania wszystkim uczestnikom  oraz gratulujemy zwycięzcom.

     • NOWE SIATKI DO BRAMEK NA BOISKU ORLIK

     • Pełniący Funkcję Wójta Gminy Koczała Grzegorz Pietrzak przekazał w prezencie dwie siatki do bramek na boisko Orlik. Mamy nadzieję, że siatki długo posłużą młodym adeptom piłki nożnej. Dziękujęmy!

     • WARSZTATY PLASTYCZNE W KLASIE 2A

     • Wtorkowe lekcje w klasie II "a" były niezwykłe i niezapomniane, a to za sprawą Pani Agnieszki, mamy Julki, która zorganizowała i przeprowadziła warsztaty plastyczne. Dzieci nauczyły się komponować, układać, dobierać i przyklejać elementy, które następnie utworzyły coś pięknego, jedynego w swoim rodzaju - prześliczne kartki Handmade! Każda kolejna kartka była piękniejsza i cenniejsza, bo w każdej ukryty został skarb - kawałek dziecięcego serduszka! Mama Julii przygotowała również niespodzianki dla dzieci - breloczki do dekoracji wg własnych pomysłów i świąteczne elementy wykonane z glinki szybkoschnącej również do samodzielnego malowania i ozdabiania. Uczniowie byli tak pochłonięci tworzeniem, że nie chcieli wychodzić na przerwy, a lekcje w szkole nigdy tak szybko się nie skończyły! Pani Agnieszce DZIĘKUJEMY za cenne warsztaty, ale też za WIELKIE I DOBRE SERCE!

     • DZIEŃ BEZ PLECAKA

     • Nowym pomysłem w polskich szkołach jest Dzień bez plecaka.  Uczniowie muszą wykazać się sporą kreatywnością, aby swoje zeszyty, podręczniki i przybory szkolne przynieść do szkoły w czymś, co nie jest plecakiem. Dzień bez plecaka zorganizowano także w koczalskiej podstawówce. Uczniowie wykazali się niczym nieograniczoną wyobraźnią i na szkolnych korytarzach można było spotkać uczniów z walizkami, wózkami, koszykami, lodówkami turystycznymi, a nawet z mikrofalówką. Do akcji dołączyły  także śpiochy, które w tym dniu przybory przyniosły w poduszce oraz Włóczykij, który swój cały bagaż taszczył  w przewieszonym przez plecy tobołku. Samorząd Uczniowski postanowił wyróżnić kreatywność i przyznać najbardziej kreatywnym uczniom nagrody. Otrzymają je: Wiktoria Misiołek (podręczniki przyniosła w podświetlanym koszu), Majka Bublewicz (szkolną wyprawkę nosiła w taborecie) oraz  Sławomir Smętek (książki przywiózł do szkoły w feldze). Nagrodę specjalną SU przyznał panu Andrzejowi, który włączy się w zabawę przychodząc do szkoły ze skrzynką narzędziową.

     • MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE SIATKOWEJ DZIEWCZĄT

     • 30 marca odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Siatkowej dziewcząt w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W turnieju startowało pięć drużyn z Czarnego, Debrzna i Człuchowa. Nasze dziewczęta uległy jedynie drużynie ze szkoły sportowej w Człuchowie, zajmując drugie miejsce. Gratulujemy.

     • ZABAWA W PODCHODY

     • W ubiegły piątek 25 marca klasy Ia i Ib wyruszyły w teren do pobliskiego lasu aby pobawić się w Podchody. Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny. Pierwszaki rewelacyjnie poradzili sobie z wszystkimi zadaniami. Podchody okazały się przyjemną zabawą na łonie natury, rozwijając spryt, spostrzegawczość i pomysłowość. Mali poszukiwacze wrócili z wyprawy zmęczeni, ale w doskonałych humorach z   obietnicą udziału w kolejnych podchodach, z jeszcze większą liczbą zadań do wykonania.

     • PIKNIK RODZINNY

     • 25.03.2022 klasa 4-A integrowała się w terenie. Mile spędzaliśmy czas z naszymi rodzicami, a nawet rodzeństwem. Podchody, zabawy z piłką oraz zwykłe towarzyskie pogawędki połączone były z gorącym posiłkiem w postaci chrupiących kiełbasek z grilla i deserem z pysznych słodyczy oraz aromatycznej herbaty. Już planujemy kolejne spotkanie! 😊😊😊

     • WYJAZD NA BASEN I DO SCHRONISKA W CHOJNICACH

     • Najmłodsi uczniowie naszej szkoły w piątek 25 marca udali się do Chojnic na basen i do schroniska dla zwierząt. Radości z zabawy w wodzie było co niemiara. Po sporej dawce ruchu pojechaliśmy odwiedzić bezdomne zwierzęta ze schroniska. Smutne buźki mieszkańców schroniska udało się trochę rozweselić naszą obecnością, mogliśmy pogłaskać koty i z czułością zagadnąć do piesków. Zabraliśmy ze sobą sporą ilość karmy, przekąsek i zabawek. W akcję zbiórki karmy włączyło się bardzo dużo uczniów z naszej szkoły. Wszystkim darczyńcom w imieniu mieszkańców schroniska DZIĘKUJEMY!

     • KONKURS RECYTATORSKI - "WIERSZE ZNANE I LUBIANE"

     • 21 marca – pierwszego dnia wiosny odbył się konkurs recytatorski klas I-III „Wiersze znane i lubiane”. Do konkursu zgłosiło się 14 uczniów. Wszystkie klasy młodsze zebrały się w bibliotece szkolnej i słuchaliśmy recytacji wierszy, powołana do oceny komisja również się przysłuchiwała. Niektórzy  doskonale przygotowali się do występu, postarali się o strój i rekwizyty pasujące do treści wiersza, co uatrakcyjniło występ. Po wysłuchaniu wszystkich osób komisja po naradzie wyłoniła zwycięzców konkursu.

      W kategorii klas pierwszych : I miejsce zajęła Lena Kotkowska – klasa Ia

                                                          II miejsce zajął Nazar Pełesz – klasa Ia

                                                          III miejsce zajął Tymek Ratyński – klasa Ib.

      W kategorii klas drugich :  I miejsce zajęła Magda Markowska – klasa IIa

                                                  II miejsce zajął Igor Kurak – klasa IIb

                                                 III miejsce zajęła Agnieszka Jamniak – klasa IIb.

      W kategorii klas III : I miejsce zajęła Marta Dunda – klasa IIIa

                                        II miejsce zajęła Anastazja Matusiak – klasa IIIa

                                       III miejsce zajęła Marysia Zegadło – klasa IIIb

     • DZIEŃ TEATRU

     • W szkolnej świetlicy obchodziliśmy Dzień Teatru. Uczniowie poznali historię teatru i jego rodzaje. Tworzyli scenki improwizowane, bawili się w charakteryzatorów. Magia teatru udzieliła się wszystkim. 

     • DZIEŃ GOFRA

     • 25 marca uczniowie szkolnej świetlicy obchodzili Dzień Gofra. Dzieci poznały legendę o księżniczce Gofrinie. Przygotowały ciasto z którego robiły przepyszne gofry. To był wesoły, słodki dzień. 

     • I DZIEŃ WIOSNY

     •    21 marca 2022r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Koczale świętowali I DZIEŃ WIOSNY. Zgodnie z tradycją szkoły jest to święto Samorządu Uczniowskiego, dlatego też na 3 godziny lekcyjne władzę w szkole przejęli uczniowie i zamienili się rolami z nauczycielami, którzy tym razem zasiedli w ławkach uczniowskich. Uczniowie doskonale wcielili się w rolę prowadzących lekcje.

        Dodatkowym tego dnia przywilejem uczniów było zwolnienie z wszelkich sprawdzianów i odpowiedzi pod warunkiem, że wszyscy  przebiorą się za postacie z bajek. Na korytarzach i w klasach zaroiło się od królów, rycerzy, księżniczek i  teletubisiów.

         Ponadto na przerwach przedstawiciele SU sprzedawali ciasto, lemoniadę i  desery, które przynieśli uczniowie poszczególnych klas. Dochód ze sprzedaży został przeznaczony na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

     • DZIEŃ LICZBY PI

     • Z okazji Dnia Liczby Pi w poniedziałek w naszej szkole odbyło się spotkanie uczniów klas ósmych. Ósmoklasiści dowiedzieli się jakie zastosowanie ma liczba Pi, jaki ma związek ze sportem, literaturą oraz kosmosem.Ponadto uczniowie musieli rozszyfrować rebusy związane z liczbą Pi, krzyżówkę a także ułożyć jak najwięcej słów z cząstką pi. Była to zupełnie inna lekcja matematyki.

     • UROCZYSTE PRZYJĘCIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH W POCZET CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

     • W piątek – 4 marca odbyło się uroczyste przyjęcie uczniów klas  I a i I b w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Uczniowie zostali zaproszeni do  świata  bajkowych  i baśniowych bohaterów. Wspólnie rozwiązali krzyżówkę i samodzielnie wpisali hasła,  ułożyli rozsypankę słowną, wykazując się doskonałą znajomością utworów dla dzieci oraz pięknie zaśpiewali „Piosenkę o czytaniu książek”. Pierwszoklasiści  złożyli uroczyste ślubowanie i zostali pasowani na czytelników szkolnej biblioteki. W ramach  ogólnopolskiej kampanii promującej czytelnictwo "Mała książka-wielki człowiek", uczniowie otrzymali specjalne Wyprawki Czytelnicze w skład których wchodzą: książka dla dzieci "Pierwsze abecadło”, poradnik dla rodziców oraz plakat z literami do wycinania.

     • ŚWIĘTOWANIE Z OKAZJI ROCZNICY WYZWOLENIA KOCZAŁY

     • Rocznica wyzwolenia Koczały stała się okazją do wspólnego świętowania uczniów klas czwartych. Jak na każdej poważnej uroczystości były życzenia, kwiat i pyszny tort. Zebrani wysłuchali najpierw historii wsi, od najdawniejszych czasów aż do współczesności, wzbogaconej pokazem starych fotografii, następnie wykazali się wiedzą na temat swojej małej ojczyzny, biorąc udział w przygotowanych dla nich zabawach, konkursach i quizach. 

      Szczególnie w obliczu wydarzeń z ostatnich tygodni należy pamiętać, że wolność ojczyzny jest wartością nadrzędną, o którą należy dbać i cieszyć się nią, bo jak powiedział Jan Paweł II Ojczyzna jest naszą matką. Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje, zwłaszcza na przestrzeni ostatnich stuleci. Jest matką, która wiele przecierpiała i wciąż na nowo cierp, dlatego też ma prawo do miłości szczególnej.           

     • APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

     • Pierwsze półrocze roku szkolnego 2021/2022 już za nami. W związku z tym 3 marca podsumowanie osiągnięć uczniów naszej szkoły. Pani dyrektor Wiesława Lisek-Fronczak pogratulowała i wyróżniła uczniów, którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce.

     • BAL KARNAWAŁOWY W KLASIE 3A

     • Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 10 lutego 2022 roku uczniowie klasy 3a  zamienili salę lekcyjną  w prawdziwą salę balową. Dzieci wystąpiły w ciekawych, kolorowych kostiumach, przebrane za  bohaterów znanych bajek i nie tylko.  Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich  postaci. Niektórzy byli nie do poznania, inni budzili podziw, a niekiedy nawet przerażenie .Wszyscy bawili się znakomicie przy rytmach różnorodnej muzyki jak przystało na prawdziwy bal. Były pociągi, korowody, kółeczka i tańce w parach. Wszyscy mogli uczestniczyć w zabawach i konkursach np.: w rozbiciu Piniaty ze słodyczami i niespodziankami ,tańcu w parach z balonem czy przechodzeniu pod liną. Zwycięzcy konkursów nagradzani byli słodyczami i nagrodami przygotowanymi przez rodziców. Humor dopisywał zarówno dzieciom, jaki wychowawczyni. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcy spędzenie czasu w miłej atmosferze, a wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Dzień ten dostarczył dzieciom wielu przeżyć i miłych wrażeń.

  • Warto zajrzeć!

   • {#1508} 2
   • Szkoła Promująca Zdrowie
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 05.07.2022
  • Kontakty

    • Nazwa szkoły
    • Zespół Kształcenia i Wychowania w Koczale
    • E-mail szkoły
    • zkiwkoczala@szkola-koczala.pl
    • Telefon
    • 59 857 42 75
    • Adres szkoły
    • 77-220 Koczała, ul. Szkolna 16
     Bank Spółdzielczy Człuchów
     Nr konta bankowego: 54 9326 0006 0060 0923 2000 0010


     Poland
    • Adres Skrzynki Podawczej (ESP):
    • /ZKIWKOCZALA/SkrytkaESP
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • ZKiW Koczała Facebook