• APEL PODSUMOWUJĄCY I PÓŁROCZE

     • 11 lutego odbył się apel podsumowujący I półrocze. Podczas apelu zostały wręczone nagrody, dyplomy za wzorową frekwencję oraz stypendia za szczególne osiągniecia
      w nauce.

     • MISTRZOSTWA POWIATU W MINI PIŁCE SIATKOWEJ

     • Dnia 3 i 4 lutego 2020 r. w Człuchowie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Mini Piłce Siatkowej w ramach Igrzysk Dzieci. Chłopcy pokonali wszystkie zespoły zajmując pierwsze miejsce. Dziewczęta uległy drużynie z Rzeczenicy i Człuchowa ostatecznie zajmując trzecie miejsce. Gratulujemy.

     • NOC W SZKOLE

     • Uczniowie klasy VIa z 10/11 stycznia spotkali się w szkole, by tym razem nie uczyć się,a wspaniale się bawić. Młodzież rozwiązywała zagadki ukryte w różnych zakątkach szkoły, grała w gry planszowe, oglądała filmy, a przede wszystkim spędzała razem czas.

     • ZAPAL ŚWIATŁO WOLNOŚCI

     • Troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w akcji społecznej „Zapal Światło Wolności” zorganizowanej przez IPN Gdańsk. Uczniowie mieli za zadanie stworzyć krótka notatkę oraz zdjęcie, by symbolicznie upamiętnić ofiary stanu wojennego. Wszystkie prace zostały nagrodzone. Spośród kilkudziesięciu autorów wybrano trzy laureatki, a siedem osób zostało wyróżnionych. Laureatką została Zuzanna Onichowska, wyróżniono prace Kacpra Domina i Jakuba Wintra.  Gratulujemy

     • NOWOROCZNY TURNIEJ SZACHOWY

     • 10 stycznia odbył się Noworoczny Turniej Szachowy. Pierwsze w tym roku zawody okazały się szczęśliwe dla Wiktorii Semrau, która zdecydowanie pokonała swoich rywali. Na drugim miejscu uplasował się Michał Żydonik, a trzecie miejsce zajął Filip Cyc. Wszystkim uczestnikom turnieju gratulujemy odwagi oraz zaangażowania i jednocześnie zapraszamy na kolejne zawody. 

     • BAL KARNAWAŁOWY

     • W piątek 10 stycznia br. odbył się bal karnawałowy w GOK-u dla uczniów klas I-III. W tym roku nasi najmłodsi milusińscy bawili się pod wodzą Pań z Przedszkola "Pinokio" z Człuchowa. Panie animatorki doskonale rozbawiły nawet najbardziej opornych. Zabawy, śmiechu i konkursów było co nie miara, a wszystko to przy wspaniałej muzyce i wspólnej zabawie wszystkich uczestników. Już czekamy na następny bal z udziałem Pań z Człuchowa!

     • BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

     • 9 stycznia odwiedził naszych uczniów policjant – Karol Ludwikowski, który przeprowadził pogadanki na temat bezpieczeństwa podczas ferii zimowych. Spotkania miały charakter profilaktyczny i z pewnością przyczyniają się do poprawy wiedzy dzieci na tematy zagrożeń, z którymi czasem nieświadomie mogą się spotkać. Dziękujemy!

     • POMOC POLAKOM NA WSCHODZIE

     • Składamy serdeczne podziękowania osobom wielkiego serca, którzy wsparli projekt uczniów klasy ósmej, przekazując za pośrednictwem Stowarzyszenia Pomocy Polakom na Wschodzie oraz Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" Oddział w Koszalinie odzież, przybory szkolne, gry i zabawki oraz produkty spożywcze o długim terminie ważności Polakom mieszkającym poza granicami naszego kraju. Dodatkowo wpłaciliśmy pieniądze w kwocie 100 zł. ze sprzedaży ciast na konto Stowarzyszenia Pomocy Polakom na Wschodzie. DZIĘKUJEMY!

     • WIGILIA SZKOLNA

     • Dzień 19.12.2019 r. to szczególny dzień dla całej społeczności szkolnej Szkoły Podstawowej w Koczale. W tym dniu odbyła się  w naszej szkole Wigilia. Wspólna uroczystość zintegrowała zebranych.Po krótkim wprowadzeniu  oraz powitaniu rozpoczęły się jasełka pt.: „ Historia przyjaźni Boga i człowieka” przygotowanych przez uczniów klas  I – VII  pod kierunkiem katechetki  pani Bogumiły Stępnik.Publiczność była świadkiem niezwykłej opowieści o stworzeniu świata, historii przyjaźni Boga i człowieka. Po raz kolejny mogła przeżyć historię Maryi , Józefa i Dzieciątka Jezus. Na scenie pojawili się aniołowie , pasterze   i Trzej Królowie. Nie zabrakło także tradycyjnych kolęd, pięknie odśpiewanych przez uczennicę  kl. VII a  Laurę Sławek.Po części artystycznej pani dyrektor podziękowała artystom i opiekunowi za przygotowanie Jasełek oraz złożyła wszystkim zebranym życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Następnie nastąpiło łamanie się opłatkiem z gospodarzami klas. Na zakończenie wszyscy uczniowie poczęstowali się słodyczami  i owocami ufundowanymi przez radę rodziców.

     • "ZOSTAŃ MIKOŁAJEM"

     • „ZOSTAŃ MIKOŁAJEM” – podaruj prezent podopiecznym Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą – oddział w Gdańsku. W dniach 15.11 – 06.12.2019 roku w każdy piątek reprezentanci Samorządu Uczniowskiego z klas IV, V, VI, VII i VIII sprzedawali w naszej szkole słodkie smakołyki. Poszczególne klasy zebrały kwotę: Kl. V a i V b  – 452,00 zł, Kl. VI a i VI b  – 229,00 zł, Kl. VII a i VII b  331,00 zł , Kl. IV i VIII – 202,30 zł. Z zebranych pieniędzy zakupiliśmy gry planszowe, „radosną” pościel, książki i chusteczki higieniczne, które przesłaliśmy dzieciom chorym na mukowiscydozę.

      Wszystkim, którzy włączyli się w akcję
      DZIĘKUJEMY z całego serca.

      „Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym
      i jak się z nimi dzielisz”  SU  Szkoły Podstawowej w Koczale

     • CUKIERKOWY TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

     • 11 grudnia odbył się Cukierkowy Turniej Piłki Siatkowej dla wszystkich chętnych dziewcząt i chłopców naszej szkoły z klas IV – VIII. Uczestnicy zawodów świetnie się bawili i każdy otrzymał cukierki a wybrani okolicznościowe kubki. GRATULUJEMY.

     • XI POWIATOWA OLIMPIADA WIEDZY O HIV/AIDS I UZALEŻNIENIACH PH. „UZALEŻNIENIA WOKÓŁ MNIE"

     • 13 grudnia w Bibliotece Miejskiej w Człuchowie już po raz jedenasty spotkali się uczniowie szkół podstawowych by zmierzyć się w teście wiedzy na temat HIV/AIDS i uzależnień. Do etapu powiatowego przystąpili laureaci wyłonieni w etapach szkolnych. Naszą szkołę reprezentowała Kamila Kułynycz z klasy VIII.

       

     • III JARMARK ZIMOWY

     • 7 grudnia w naszej szkole odbył się III Jarmark Zimowy. Akcja została zorganizowana przez Radę Rodziców oraz dyrekcję szkoły. Każda z klas wzięła udział w konkursie, wykonując kolędę, pastorałkę lub piosenkę świąteczną. Zwycięzcami w klasach I – III szkoły podstawowej zostali uczniowie klas IIb i III (ex aequo),w klasach IV-VI klasa VIb. W najstarszej grupie wiekowej wygrała klasa VIII. Nagrodę specjalną otrzymała klasa Ia i VIa. Oprócz oglądania występów, goście mogli zjeść pyszne ciasta, zakupić stroiki i wiele innych ozdób świątecznych,  sprzedawanych przez rodziców. Dziękujemy wszystkim za ogromne zaangażowanie w przygotowanie III Jarmarku Zimowego.

     • PRZYGOTOWANIA DO III JARMARKU ZIMOWEGO

     • Zapraszamy do krótkiej foto relacji z przygotowań do III Jarmarku Zimowego

     • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

     • W ubiegły piątek - 6 grudnia, miało miejsce w naszej szkole niecodzienne wydarzenie. W sali nr 23,  odbył się  Mikołajkowy Turniej Szachowy. Uroczyste rozpoczęcie turnieju nastąpiło zgodnie z harmonogramem o godzinie 16:00. Zawodnicy usłyszeli kilka ciepłych słów od prowadzącego turniej Pana Krzysztofa Zernera. Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim na dystansie 5 rund z czasem 10 minut na rozegranie partii przez zawodnika. W czasie trwania turnieju wszyscy uczestnicy zachowywali się według zasad fair play, panowała atmosfera zdrowej sportowej rywalizacji i wzajemnego szacunku . Pomimo wielu potknięć, niespodziewanych zwrotów akcji, fantastycznych zagrań i spektakularnych pojedynków udało się wyłonić laureatów zawodów. I tak najlepszym okazali się być:

      1. Hubert Rodziewicz

       2. Wiktoria Semrau

      3. Szymon Żydonik

      Na czwartym miejscu uplasowali się następujący uczniowie: Norbert Samulak, Filip Cyc, Michał Żydonik, Adrianna Matowicz, Małgorzata Ziółtkowska i Stanisław Babula. Wszystkim zwycięzcom oraz uczestnikom turnieju serdecznie gratulujemy i jednocześnie zapraszamy innych na kolejne organizowane przez UKS "AS". 

       

     • TURNIEJ MINI VOLLEY CUP 2019

     • 28 listopada nasi uczniowie z klas piątych i szóstych brali udział w turnieju mini siatkówki Mini Volley Cup w Zespole Szkół w Człuchowie. W turnieju rywalizowało w swoich kategoriach prawie sześćdziesiąt drużyn. Dziewczęta w kategorii „trójek” i „czwórek” zajęli piąte i szóste miejsce, natomiast chłopcy w kategorii „czwórek” okazali się bezkonkurencyjni i zajęli najwyższe miejsce na podium. GRATULUJEMY.

     • SEGREGACJA ODPADÓW NA TERENIE SZKOŁY

     • Poprzez sortowanie i recykling odpadów, przyczyniamy się do ochrony środowiska. Segregacja w szkołach ma wiele zalet. Na przykład zwiększa świadomość dzieci i młodzieży, wskazuje w jaki sposób mogą się przyczynić do ochrony środowiska. W związku z tym zostały zakupione 4 komplety po 4 pojemniki ( plastik, bioodpady, szkło i papier ), które zostały rozstawione na terenie szkoły.

     • "DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI"

     • 21 listopada w „Dzień Życzliwości” wczesnym rankiem nasi pedagodzy przywitali nas cukiereczkiem i miłym słowem, a także przekazali klasom I-III słodki upominek. Wybrano i nagrodzono też najżyczliwszych uczniów: Katarzyna Tomporowska kl. IV, Szymon Górnowicz kl. Va, Karolina Czapiewska i Michalina Drobińska kl. Vb, Agata Wasiniewska i Hania Makarewiczkl. VIa, Dominika Majewska kl.VIb, Sandra Skrzypiec kl. VIIa, Wiktoria Wirkus kl. VIIb, Wiktoria Majer i Wiktoria Semrau kl. VIII.  Uczniowie mogli pozdrowić lub złożyć życzenia tym, których cenią, szanują lub po prostu szczerze lubią, przyklejając listek na „Drzewku Życzliwości”. Słodkości zawędrowały też do naszych milusińskich przedszkolaków. Za pyszne cukiereczki dziękujemy Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.