• Aktualności

     • UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

      W piątek 24 czerwca obyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 podczas którego uczniowie usłyszeli podumowanie roku szkolnego oraz życzenia od dyrekcji szkoły. Kilkudziesięciu uczniów odebrało nagrody i wyróżnienia za wysokie wyniki w nauce i sporcie. 

      Wszystkim życzymy odpoczynku, spokojnych i udanych wakacji.

     • ZAKOŃCZENIE KLAS ÓSMYCH

      23 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie klas ósmych. Był to dzień pełen wrażeń i wspomnień. Nie zabrakło uroczystych przemówień, uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności taneczne w trakcie poloneza oraz aktorskie w czasie przedstawienia, które przygotowali dla pracowników szkoły oraz rodziców. Absolwentom gratulujemy ukończenia szkoły podstawowej
      i życzymy samych sukcesów podczas dalszej edukacji.

     • ŚWIETO RODZINY

      Rodzina to skarb...Pod takim hasłem odbyło się w naszej szkole Święto Rodziny.Miłość zaczyna się w domu i rozwija się w domu. Tu nigdy nie brak sposobności, aby ją okazać - powiedziała Matka Teresa z Kalkuty. Taką sposobność okazania wdzięczności rodzicom mieli uczniowie klasy 3a przygotowując uroczystość. Poprzez wiersze, piosenki i tańce dziękowali za wszystko dobro płynące z rodzinnego domu.Całość dopełnił słodki poczęstunek dla dorosłych i dla dzieci. To był szczególnie miły, radosny i rodzinny dzień w naszej szkole.

     • MISTRZOWIE SŁOWA 2022

      W dniu 15.06.2022r. odbył się konkurs wiedzy z  języka polskiego dla uczniów klas VII i VIII. Uczestnicy konkursu musieli wykazać się nie tylko znajomością zasad ortograficznych i interpunkcyjnych, ale również mieli okazję sprawdzić znajomość związków frazeologicznych funkcjonujących w ojczystym języku. Nie zabrakło również pytań z nauki o języku i historii języka polskiego.

      Mistrzami Słowa w roku szkolnym 2021/2022 zostali:

      I miejsce – Dominika Majewska (kl.VIIIb)

      II miejsce – Agata Wasiniewska (kl.VIIIa)

      III miejsce- Roksana Ginter (kl.VIIIa)

      GRATULACJE!

     • VII WOJEWÓDZKI KONKURS PROFILAKTYCZNO - LITERACKI "NIE STARZEJE SIĘ TEN, KTO NIE MA NA TO CZASU"

                  4 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej nr 48 w Gdańsku odbył się po raz siódmy Wojewódzki Konkurs Profilaktyczno – Literacki.

                 W etapie rejonowym wzięło udział 14 zespołów. Szkołę Podstawową w  Koczale reprezentowali: Zofia Fras (kl.VIIa) i Maja Landowska (kl.VIIa) oraz  Roksana Ginter (kl.VIIIa) i Dominik Halibożek (kl.VIIIa). Konkurs odbywał się w 3 etapach: szkolnym, rejonowym  i wojewódzkim. Uczniowie zmierzyli się z różnorodnymi zadaniami, wykorzystując znajomość filmów pt.,,Hotel Marigold”, ,,Z miłości do…” i opowiadania pt. ,,Stary człowiek i  morze” E.Hemingwaya, których znajomość obowiązywała w tegorocznym konkursie. Do  etapu wojewódzkiego przeszło pięć dwuosobowych drużyn.

      II miejsce zajęli ex aequo: Roksana Ginter i Dominik Halibożek oraz drużyna drużyna z Gdańska.

      Gratulujemy!

     • WYCIECZKA UCZNIÓW DO USTKI

      17 czerwca uczniowie klasy 8a wraz z kilkoma koleżankami i kolegami z klas 8b i 7a wyruszyli na wycieczkę do Ustki, by zobaczyć Bunkry Blüchera i poznać ich historię. Uczniowie poza zdobywaniem wiedzy świetnie się bawili strzelając z łuku do tarczy oraz spacerując nad brzegiem morza. Młodzież wybrała się także do multikina w Słupsku.

     • WIOSENNY TURNIEJ UNIHOKEJA 2022

      14 czerwca odbył się turniej unihokeja, w którym startowały drużyny od klasy trzeciej do piątej. Pierwsze miejsce zajęła drużyna z klasy piątej, która w finale pokonała uczniów klasy trzeciej. Gratulujemy.

     • TURNIEJ WIEDZY Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO "1 Z 10""

      W naszej szkole odbył się tradycyjny turniej wiedzy z języka angielskiego „1 z 10”. Po eliminacjach, w których uczestniczyło ponad 20 osób, do finału dostało się dziesięciu uczestników- 3 siódmoklasistów i 7 ósmoklasistów. Uczniowie musieli wykazać się znajomością gramatyki, słownictwa, przysłów oraz wiedzy krajoznawczej. Po zaciekłej walce do ścisłego finału wyszła trójka uczestników. Mistrzem angielskiego została Agata Wasiniewska. Drugie miejsce zajął Hubert Rodziewicz, a trzecie- Maja Landowska. Gratulacje!

     • KONKURS "CZYTANIE TO MOJA PASJA"

      31 maja w naszej bibliotece odbył się konkurs „Czytanie to moja pasja”, podczas którego uczniowie prezentowali swoje umiejętności czytelnicze, promując także  literaturę dziecięcą i młodzieżową oraz krzewiąc czytelnictwo. Komisja konkursowa miała trudne zadanie, ponieważ uczniowie wykazali się wysokim poziomem techniki czytania. Konkurs został zorganizowany w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

      Mistrzami czytania zostali:

       - w kategorii klas II

      I miejsce – Hanna Zegadło

      II miejsce – Patrycja Michalska

      III miejsce – Magdalena Markowska

      - w kategorii klas III

      I miejsce – Anastazja Matusiak

      II miejsce – Natalia Sękowska

      III miejsce – Aleksandra Krawczuk

      Wyróżnienie – Małgorzata Ziółtkowska

      - w kategorii klas IV – VIII

      I miejsce – Maja Bublewicz

      II miejsce – Emilia Mikołajczak

      III miejsce – Zuzanna Matela

      Wyróżnienie – Radosław Ratyński

      Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim uczestnikom.

       

     • NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA

      Z radością  informujemy, iż nasz wniosek o udzielenie wsparcia finansowego w ramach realizacji Priorytetu 3 “Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021 – 2025” przeszedł pomyślnie procedurę weryfikacji formalnej oraz oceny merytorycznej. Nasza szkoła znalazła się na liście szkół wskazanych do dofinansowania oraz zakwalifikowanych  do udziału w Programie.Wysokość pozyskanego wsparcia finansowego wynosi 5.400 zł dla szkoły, w tym wkład własny. Otrzymane środki finansowe przeznaczone zostaną na zakup książek oraz elementów wyposażenia biblioteki szkolnej i realizację działań promujących czytelnictwo.

     • OBCHODY DNIA DZIECKA W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KOCZALE

      Dzień Dziecka w naszej szkole upłynął pod znakiem wspólnej zabawy, atrakcji i rozgrywek. Nauczyciele wcielili się w w znane postacie z baśni i filmów - co wywołało uśmiech na twarzy każdego dziecka. Dzieci otrzymały nagrody za udział w konkursach, ciepły posiłek i lody. Wielkie podziękowania organizatorom imprezy i fundatorce lodów i czekolad - Pani Annie Kurkin.

     • DZIEŃ MATKI W KLASIE IIA

      W piątek 27 maja obchodziliśmy w naszej klasie Święto Mam. Uczniowie zaprezentowali mamom swoje talenty w krótkim programie artystycznym. Były tańce, śpiew i prezenty. Mamy mogły spędzić miło czas przy filiżance kawy i kawałku ciasta. Wszystkim Mamusiom życzymy zdrowia i spokoju.

     • 31 MAJA ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ NIKOTYNY

      31 maja w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień bez Tytoniu. Zaprezentowano plakaty profilaktyczno – informacyjne  na temat negatywnych skutków palenia papierosów. Ponadto uczniowie mogli poczęstować się owocami i warzywami - „Zamiast nikotyny skosztuj witaminy”.

     • POGADANKA - BEZPIECZNE WAKACJE

      30 maja odbyła się pogadanka dla uczniów z Panią nadkomisarz Iwoną Woźniak na temat bezpiecznych wakacji. Oprócz tego dzieci z pierwszych klas otrzymały kamizelki odblaskowe. Dziękujęmy!

     • WARSZTATY PLASTYCZNE Z OKAZJI DNIA MATKI

      26 maja to ważny i wyjątkowy dzień, w tym dniu obchodzimy Święto Mamy. W podziękowaniu ukochanym mamom za wszystko co robią dla nas, obdarowujemy je życzeniami, laurkami i prezentami.W piątek(20 maja 2022r),klasa 3a uczestniczyła w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Panią Agnieszkę Szełemej pt: Prezent na Dzień Matki. Dzieci mogły popisać się swoimi zdolnościami manualnymi i  wyczarować uroczy upominek, który zostanie zapamiętany przez mamę na długo. Uczestnicy warsztatów otrzymali do dyspozycji, gipsowe róże, kwiatowe zawieszki oraz kolorowe kartki, które mieli pomalować i przyozdobić według własnego pomysłu.  Dzieci nauczyły się komponować, układać, dobierać i przyklejać elementy, które następnie utworzyły coś pięknego, jedynego w swoim rodzaju - prześliczne kartki. Efekty pracy przeszły najśmielsze oczekiwania. Zabawa była przednia, radość ogromna, a uśmiech każdej mamy- BEZCENNY ;)!Za fantastycznie zajęcia i zaangażowanie, poświęcony czas - chcieliśmy bardzo podziękować Pani Agnieszce, która z pasją przekazywała zdobytą wiedzę i umiejętności.

     • KONKURS HISTORYCZNY

      17 maja 2022 roku odbył się w bibliotece szkolnej konkurs historyczny dla uczniów klas 4-8. Wszyscy uczestnicy musieli wcześniej przejść pomyślnie eliminacje, a następnie 11 osób zmierzyło się ze sobą, prezentując swoją wiedzę dotyczącą wybranych postaci z historii Polski. Spośród 11 uczestników jury w składzie: pani wicedyrektor Jolanta Klebeko, pani Angelika Wróblewska oraz pan Mariusz Patejuk, a także organizator konkursu wyłonili trzech zwycięzców. Miejsce I zajęła Wiktoria Radecka - klasa IV a, na miejscu II konkurs wiedzy ukończyła Aleksandra Strzelecka - klasa VIII b i na miejscu III Zosfia Dorawa - klasa VIII a. Zwycięzcom gratulujemy!

      Wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek. Nagrody za trzy miejsca na podium zostaną wręczone na apelu z okazji Dnia Dziecka.