• KOCZALSKA SZKOŁA ZASKOCZY UCZNIÓW

Zakończył się remont i rozbudowa budynku szkoły w Koczale. Obiekt jest nie tylko odnowiony, ale także powiększony. Zmiany z pewnością zaskoczą uczniów, którzy od września rozpoczną w niej nowy rok szkolny.

Pierwszą i najważniejszą nowością jest niewielka rozbudowa łącznika, którym połączone były stara i nowa część szkoły. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe będzie urządzenie tam nowej szatni. W dobudowanej części urządzona została także toaleta. Jest ona dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Korzystać z niej będą mogły także osoby trenujące na szkolnych obiektach sportowych. To jednak nie wszystkie nowości, jakie pojawiły się w szkole. – Placówka ma teraz nowe, energooszczędne oświetlenie. Mamy też nowe toalety w całym budynku szkolnym, bardzo się z tego powodu cieszymy. Zmieniona także została całkowicie sieć elektryczna i informatyczna. Ona jest teraz bezpieczna i dostępna w każdym gabinecie. Odświeżone zostały również wszystkie korytarze, gabinety i zaplecze kuchenne. Cóż mogę powiedzieć? Szkoła lśni blaskiem nowoczesności i świeżości. Bardzo jestem ciekawa tych pierwszych wrażeń, kiedy uczniowie pojawią się 2 września w szkole? – mówi Wiesława Lisek – Fronczak, dyrektor Zespołu Kształcenia i Wychowania w Koczale. W ramach remontu w starej części szkoły poprawiono także podłogi oraz zainstalowano nowe systemy przeciwpożarowe.

Cały remont kosztował prawie 4 miliony złotych, z czego 2,5 miliona stanowiło pozyskane przez gminę dofinansowanie z rządowego programu Polski Ład.

– I tutaj podziękowania i gratulacje oczywiście dla obu wójtów, którzy podjęli to wyzwanie. Również dziękuję radnym, którzy musieli znajdować dodatkowe środki na to, żeby ten remont przeprowadzić do końca. Dziękuję wszystkim pracownikom Urzędu Gminy i pracownikom szkoły, którzy się zaangażowali w ten remont. Dla nas, pracowników i uczniów było to olbrzymie wyzwanie logistyczne. Dziękuję także wykonawcom tego remontu – dodaje Wiesława Lisek – Fronczak.

W tej chwili w szkole trwa sprzątanie po remoncie. Niezbędne będzie także urządzenie szatni w nowym miejscu oraz umeblowanie wyremontowanych pomieszczeń. Wszystko będzie gotowe na rozpoczęcie roku szkolnego. Oficjalne otwarcie nowo wyremontowanej szkoły zaplanowano na 2 września, na godzinę 9.00.

URZĄD GMINY KOCZAŁA

• ZESTAWIENIE WYDATKÓW RADY RODZICÓW W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Drodzy rodzice, czas na podsumowanie. Poniżej znajduje się zestawienie wszystkich Naszych wydatków w roku szkolnym 2023/2024. Wpłaty na RR wyniosły 10.100 zł. Wydatki jak widać były dużo wyższe co świadczy o prężnie działającej Radzie oraz wsparciu rodziców. Dzięki temu pozytywnie rozpatrzyliśmy wszystkie podania.

DZIĘKUJEMY!