• SPOTKANIE Z POLICJANTEM - BEZPIECZNE FERIE

     • 7 lutego odbyła się pogadanka dla uczniów z policjantem w ramach działań "Bezpieczne ferie" W trakcie rozmowy pan policjant przypomniał uczniom o podstawowych zasadach, które należy przestrzegać, aby być bezpiecznym. Dziękujęmy!

     • KLASOWE DRZEWO "DOBRYCH UCZYNKÓW"

     • Uczniowie klasy I a podczas zajęć plastycznych stworzyli drzewo dobrych uczynków. Z każdą chwilą rosło ono w siłę, utwierdzając dzieci, że posiadają cudowną moc dzielenia się dobrocią. Klasowe drzewo udekorowały pięknymi ilustracjami, na których przedstawiły przykłady pomocy innym. Nasi uczniowie wiedzą, że o ich dobroci świadczą nie tylko wielkie czyny, ale przede wszystkim małe uczynki w miarę ich możliwości.

     • MAM PRAWO ZNAĆ SWOJE PRAWA!

     • Mam prawo znać swoje prawa! - pod takim hasłem 18 stycznia br. odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych ze szkolnym rzecznikiem praw ucznia Katarzyną Winter,  podczas którego czwartoklasiści poznali prawa, które gwarantuje im Konwencja o Prawach Dziecka. Młodzi obywatele  wykazali się niemałą wiedzą z zakresu omawianego tematu, a pod koniec zajęć potrafili już nawet określić,  jakich praw pozbawiono baśniowego Kopciuszka.  Spotkania na temat praw dziecka, które w naszej szkole odbywają się każdego roku, mają uświadomić uczniom, że przysługuje im szereg praw, ale innym także one przysługują. Chcąc, by respektowano nasze prawa, musimy zadbać o to, aby swoim zachowaniem nie łamać praw innych.

     • KĄCIK WARZYWNO - OWOCOWY

     • 21 stycznia w ramach Szkoły Promującej Zdrowie przygotowano dla uczniów kącik warzywno - owocowy pod hasłem „ Jedz owoce, chrup warzywa, to na zdrowie świetnie wpływa”. Celem akcji jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych poprzez spożywanie warzyw i owoców.

     • LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

     • Gmina Koczała skorzystała z inicjatywy realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, która umożliwiła przygotowanie i złożenie wniosku o środki w celu wspierania  tworzenia nowoczesnej szkoły. Wniosek rozpatrzono pozytywnie i Gmina pozyskała środki w wysokości 70 800,00 zł w ramach projektu Laboratoria Przyszłości (to maksymalna kwota, o jaką mogliśmy się ubiegać). Pieniądze przekazane zostały Szkole Podstawowej im. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Koczale. Zgodnie z zasadami programu dokonaliśmy zakupów jeszcze w ubiegłym roku, a zamówiony sprzęt będzie dostarczony do połowy lutego.

      Tworzenie Laboratorium Przyszłości dostosowaliśmy do potrzeb i możliwości naszej szkoły. Zakupiliśmy między innymi drukarkę 3D z osprzętem, mikrokontrolery, okulary VR, sprzęt do nagrań i prezentacji pracy uczniów (mikrofony, aparat  fotograficzny z osprzętem, oświetlenie, green screen…). Postawiliśmy na jakość i nowoczesność, aby uczniowie i nauczyciele mieli szansę poznać najnowsze osiągnięcia technologiczne i nauczyć się posługiwania nimi. Najpóźniej od września uczniowie (a także nauczyciele i rodzice) będą mieli szansę na rozwijanie swoich pasji i talentów.

      Pozyskany sprzęt będzie wykorzystywany na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, uatrakcyjni je i pomoże w  odkrywaniu i rozwijaniu talentów i zainteresowań uczniów i nauczycieli.

     • W ŚWIECIE BOŻONARODZENIOWYCH TRADYCJI - HISTORIA POSTACI ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

     •  W tygodniu poprzedzającym nadejście Świąt Bożego Narodzenia uczniowie klas  I a i b, II b, IV b, V
      i VIII b  przenieśli się do świata bożonarodzeniowych tradycji. Podczas zajęć otwartych w naszej bibliotece uczniowie pogłębiali swoją wiedzę na temat tradycji  i obrzędów świątecznych, a także poznali historię postaci świętego Mikołaja, jego lokalne odpowiedniki oraz innych dostawców prezentów w różnych krajach.                 

      Młodsi uczniowie z ciekawością wysłuchali treści listu, pozostawionego w dyskretny sposób przez świętego Mikołaja.  Dzielnie rozwiązali przygotowane przez tajemniczego gościa zadania, wykonując quiz "Co wiemy o świętym Mikołaju? ” oraz odgadując ukryte hasło. Uczniowie z klas starszych głowili się natomiast nad rozwiązaniem skomplikowanej krzyżówki świątecznej,  z czym oczywiście poradzili sobie doskonale.           

      Tak przygotowani i wyposażeni w świąteczną wiedzę, wyczekujemy z utęsknieniem Świąt Bożego Narodzenia oraz wizyty uwielbianego przez wszystkich siwobrodego, wesołego staruszka w czerwonym płaszczu. Mamy nadzieję, że objeżdżając świat saniami zaprzężonymi w renifery, zajrzy do nas i w swoim worku pełnym prezentów znajdzie dla nas upominki.

     • ZDALNE NAUCZANIE

     • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice,przed nami okres związany z Bożym Narodzeniem i Nowym Rokiem. Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, poniżej zamieszczam informację, kiedy i w jakim trybie uczniowie będą się uczyć:

      20, 21 i 22 grudnia 2021r.  – nauka zdalna z domów,

      23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30 i 31 grudnia 2021 r. – dni wolne od zajęć,

      03, 04, 05 stycznia 2022r. – nauka zdalna z domów,

      06 stycznia 2022r. – dzień wolny od zajęć,

      07 stycznia 2022r. – nauka zdalna z domów,

      10 stycznia 2022r. – wracamy do szkoły i uczymy się stacjonarnie.

     • APEL - ROZDANIE NAGRÓD ORAZ ZŁOŻENIE ŚWIĄTECZNYCH ŻYCZEŃ NASZYM UCZNIOM

     • 16 grudnia odbył się apel dla uczniów naszej szkoły, w czasie którego zostały wręczone nagrody za konkursy, które były zorganizowane przez nauczycieli. Ponadto Pani Dyrektor Wiesława Lisek - Fronczak złożyła całej społeczności uczniów życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. 

     • ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU "ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZYCH OCZACH"

     • Miło nam poinformować, że zwycięzcami

      konkursu plastycznego

       "Święty Mikołaj w naszych oczach" zostali:

      I miejsce – Hubert Kulas z kl. II a

      II miejsce  - Iga Rodziewicz z kl. II b

      III miejsce – Julia Szełemej z kl. II a

      Wyróżnienie – Jakub Jeschke z kl. I a

      Wyróżnienie – Jan Borko z kl. I b

      Ponadto:

      I miejsce – Ksawery Zmuda Trzebiatowski z kl. V

      II miejsce – Katarzyna Tomporowska z kl. VI

      III miejsce – Wiktoria Markowska  z kl. IV a

       

      Konkurs zorganizowany był dla uczniów szkoły podstawowej. Prace ocenione zostały w dwóch grupach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI.

      Składamy podziękowania wszystkim uczestnikom  oraz gratulujemy zwycięzcom.

       

     • JASEŁKA KLASOWE W 2A

     • Dzieci z klasy 2a przygotowały dla swoich rodziców Jasełka Bożonarodzeniowe, które jednak wystawione zostały w klasie bez udziału rodziców. Dla rodziców nagrano występ ich pociech.

     • MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

     • W poniedziałek 6 grudnia, uczniowie klas 1 – 4 spotkali się w klasie sztuki na turnieju szachowym z okazji Mikołajek. Do zawodów zgłosiło się ośmioro uczestników, pełnych szachowych pomysłów. Niestety ze względów na kwarantannę, nie mogli w nim uczestniczyć wszyscy chętni. Turniej rozegrano na dystansie 4 rund z czasem 10 minut dla zawodnika na rozegranie jednej partii.

      Najlepszym „mikołajkowym” szachistą został Michał Żydonik, pokonując rzutem na taśmę drugą tęgą głowę turnieju – Bartosza Borko. Trzecie miejsce zajęła Natalia Samulak – wszyscy z klasy 3a.

      Pozostali uczestnicy turnieju nie wiele odstępowali od mistrzów i dzielnie z nimi walczyli na szachownicach. Warto nadmienić, że w zawodach uczestniczyła najmłodsza adeptka królewskiej gry, uczennica klasy drugiej – Iga Rodziewicz, która również pokazała wielką chęć rywalizacji i nie byle jakie umiejętności.

      Wszyscy uczestnicy otrzymali coś słodkiego, a najlepsi nagrody rzeczowe ufundowane przez Uczniowski Klub Sportowy „AS”. DZIĘKUJEMY. 

      Słowa podziękowania należą się także dla Szymona Żydonika - „prawej ręki” prowadzącego turniej, za pomoc w sprawnym przebiegu zawodów.

      Za udział dziękujemy wszystkim zawodnikom, gratulujemy osiągniętych wyników i zachęcamy do podnoszenia poziomu „królewskiej gry.

     • KONKURS "WIRUSY WOKÓŁ NAS"

     • Konkurs był skierowny do uczniów z klas 1-3 Szkoły Podstawowej.  Prace plastyczne wykonane przez dzieci były wykonane na wysokim poziomie. Wszystkie prace były piękne i oryginalne. Jednak jury musiało dokonać wyboru i wskazać zwycięzców oraz osoby wyróznione w konkursie. Lista laureatów i osób wyróżnionych zostanie ogłoszona  w czasie najbliższego apelu, na którym również zostaną wręczone nagrody. Dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, który został zorganizowany przez pedagogów szkolnych przy wsparciu Pań z klas 1-3. 

     • AKTYWNY POWRÓT DO SZKOŁY - WF Z AWF

     • Nasza szkoła przystąpiła do programu - WF z AWF - ,,Aktywny Powrót do Szkoły inicjowanego przez #MEiN oraz #AWFBiałaPodlaska.W ramach ww. programu nasi uczniowie  klasy 3a i 2a  mieli możliwość uczestniczenia w dodatkowych zajęciach rekreacyjno-sportowych .Zajęcia prowadziła Ewa Kuźniak Celem projektu była poprawa i monitoring stanu kondycji fizycznej dzieci  po powrocie do zajęć stacjonarnych - walka ze skutkami pandemii koronawirusa.

     • KONKURS PLASTYCZNY "ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZYCH OCZACH"

     •  

      REGULAMIN

      SZKOLNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

      „ŚWIĘTY MIKOŁAJ W NASZYCH OCZACH"

      1. Organizatorem konkursu jest Zespół Kształcenia i Wychowania w Koczale.

       

      2. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I – VI  szkoły podstawowej.

       

      3. Prace powinny być wykonane w formie przestrzennej, wielkość prac jest dowolna. Technika wykonania i materiały, które zostaną użyte są dowolne.

       

      4. Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu tylko jedną pracę.

       

      5. Dostarczone prace będą oznaczały akceptację regulaminu oraz zgodę na wykorzystanie prac do realizacji konkursu.

       

      6. Do każdej pracy należy dołączyć czytelne informacje: imię i nazwisko uczestnika, klasę.

       

      7. Kryterium oceny będą stanowiły: pomysłowość, oryginalność, niepowtarzalność prac, przedstawienie tematu we własnej interpretacji plastycznej, samodzielność i estetyka wykonania.

       

      8. Prace oceniane będą w dwóch grupach wiekowych:

        I kategoria  - klasy I - III szkoły podstawowej

       II kategoria - klasy IV - VI szkoły podstawowej.

       

      9. Prace należy dostarczyć do 6.12.2021r. do biblioteki szkolnej lub nauczyciela plastyki.

       

      10. Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej szkoły.

       

      11. Wręczenie nagród laureatom nastąpi około 21.12.2021r.

       

      Wszystkich uczestników zapraszamy!

       

       

       

     • NAUCZANIE ZDALNE OD 24.11.2021r. DO 29.11.2021r.

     • Informujemy, że od jutra - środa 24. listopada 2021 r. zarówno szkoła jak i przedszkole przechodzą a zdalny tryb pracy. Do pracy stacjonarnej wracamy we wtorek 30 listopada. Głównym źródłem informacji  jest e-dziennik Librus. Obowiązuje dotychczasowy plan zajęć. Pozostałe zasady pracy zdalnej zostały wypracowane z uczniami przez nauczycieli poszczególnych przedmiotów.

      Praca zdalna to nie czas wolny – proszę wszystkich o wysiłek i rozsądek, pracujmy na miarę możliwości i wykażmy chęci, jednak przede wszystkim przestrzegajmy zasad sanitarnych obowiązujących w czasie pandemii, sprężmy się i niech tych kilka dni zdalnej pracy będzie jedynymi. 

      Zachęcam do kontaktu z wychowawcami i pedagogami. Ja również jestem do dyspozycji tel. 791 525 830.  Życzę wszystkim zdrowia.Wiesława Lisek-Fronczak

     • "DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI"

     • 19 listopada w naszej szkole obchodziliśmy  „Dzień Życzliwości”. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wczesnym rankiem witali kolegów i koleżanki oraz pracowników szkoły cukierkiem i miłym słowem, promując życzliwość. Uczniowie mogli podziękować, pozdrowić lub złożyć życzenia tym, których cenią, szanują i lubią, przyklejając listek na „drzewku życzliwości”. Również uczniowie wybrali spośród nauczycieli najżyczliwszego – został nim Andrij Pełesz,  z kolei nauczyciele wybrali klasę 7b jako najżyczliwszą. Zwycięzcom gratulujemy. Słodkości zawędrowały też do naszych przedszkolaków.

      Sponsorem słodyczy był Urząd Gminy w Koczale – dziękujemy!

     • SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANEM POETĄ

     • 18 listopada na zaproszenie dyrektora Gminnej Biblioteki Publicznej  - pani Alicji Jankiewicz do Koczały zawitał niecodzienny gość. Był to Pan Poeta, bo jak sam przyznał takim właśnie posługuje się pseudonimem, by dopasować się do dzieci, dla których tworzy i z którymi prowadzi warsztaty. Spotkanie z bajkopisarzem i autorem Ptasiej serii, edukacyjnych książek dla dzieci wyróżnionych na Złotej Liście Fundacji ABC „Cała Polska Czyta Dzieciom" odbyło się w naszej szkolnej bibliotece. Uczniowie klas I i III mieli okazję poznać historię książkowych bohaterów. Opowieści naszego gościa stały się punktem wyjścia do wspaniałej zabawy. Ależ się działo!  Kura poszła na dietę, Kaczka wystroiła się jak nigdy dotąd,  Paw dostał od dzieci nowy ogon, balony latały pod sufit, a dzieci zyskały prawdziwe skrzydła.   Na zakończenie oczywiście był czas na pamiątkowe autografy i wybór książek. Pełne śmiechu, ruchu, rekwizytów, kolorów i dobrej zabawy spotkanie z Panem Poetą na pewno pozostanie małym czytelnikom w pamięci.

     • ROSTRZYGNIĘCIE KONKURSU - BAW SIĘ Z NAMI JESIENNYMI DARAMI

     • Baw się z nami jesiennymi darami - pod takim hasłem odbył się konkurs plastyczny dla uczniów naszej szkoły i ich rodziców.

      Decyzją komisji w składzie Emilia Bulczak, Danuta Moga i Katarzyna Sławek

      I miejsce - równorzędnie otrzymują:

      Victoria Szełemej oraz Julia Szełemej

      II miejsce otrzymuje:

      Agnieszka Jamniak

      Nagrody za udział w konkursie otrzymują :

      Hubert Kulas, Igor Kurak, Patrycja Michalska i Julia Tuzimek.

      Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

     • „ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI”

     • Z okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się uroczysty apel. Uczniowie, którzy wystąpili podczas uroczystości przypomnieli swoim kolegom
      i koleżankom jak długa i trudna była droga Polaków do wolności.

      Po zakończonym apelu rozpoczęliśmy dalszą część świętowania. W ramach Dnia Patriotycznego zorganizowanego w naszej szkole uczniowie ubrali się odświętnie, a do stroju przypięli kotyliony. Następnie ustroili swoje klasy w barwy biało-czerwone. Odbyło się także karaoke, podczas którego uczniowie poszczególnych klas śpiewali pieśni patriotyczne, mieli też możliwość dokonania wpisu do księgi pamiątkowej.

  • Warto zajrzeć!

   • {#1508} 2
   • Szkoła Promująca Zdrowie
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 05.07.2022
  • Kontakty

    • Nazwa szkoły
    • Zespół Kształcenia i Wychowania w Koczale
    • E-mail szkoły
    • zkiwkoczala@szkola-koczala.pl
    • Telefon
    • 59 857 42 75
    • Adres szkoły
    • 77-220 Koczała, ul. Szkolna 16
     Bank Spółdzielczy Człuchów
     Nr konta bankowego: 54 9326 0006 0060 0923 2000 0010


     Poland
    • Adres Skrzynki Podawczej (ESP):
    • /ZKIWKOCZALA/SkrytkaESP
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • ZKiW Koczała Facebook