• AKCJA #sadziMY LAS Z PREZYDENTEM ANDRZEJEM DUDĄ

     • Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Drzewa są potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie. Wokół nas rozwija się kryzys klimatyczny, naukowcy próbują więc na wszelkie sposoby opanować sytuację. Polscy leśnicy każdego roku sadzą około 500 milionów drzew. Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej i Pierwszej Damy, teraz wszyscy mogą z łatwością posadzić własne drzewo.Sadzimy i MY - w czwartek 07 października 2021 roku uczniowie klasy 3a z wychowawczynią Ewą Kuźniak przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #sadziMY las z prezydentem Andrzejem Dudą .Sadzonkę drzewka odebrała Pani Magdalena Góral z Nadleśnictwa Niedźwiady, Lasy Państwowe. Uczniowie otrzymali młode drzewko modrzewia europejskiego .  Akcja sadzenia drzewka bardzo ich ucieszyła. Cieszy ich, jeszcze bardziej ,że zazieleni niezagospodarowane tereny przyszkolne. Drzewko upamiętniać będzie każdego ucznia i będzie rosnąć wraz ze swoimi opiekunami. Zasadzenie tego drzewka to dopiero początek - czeka ich jeszcze sporo pracy i wysiłku, żeby z małej sadzonki wyrosło przepiękne drzewo. Będą musieli je podlewać i doglądać. Aby sadzonka wyrosła na duże i dorodne drzewo trzeba czekać kilka, a nawet kilkanaście lat.Uczniowie klasy 3a mają nadzieję, że stworzą skwer, który będzie się rozwijał i pięknie rósł. Uważają, że  sadzonki będą długo zapuszczać korzenie i rosnąć, aby osiągnąć dorosłość. Będą rosły razem z nimi, dlatego po skończeniu szkoły, chcą je nadal pielęgnować i odwiedzać. Gdy skończą szkołę, chcieliby, aby tradycją stały się coroczne, cykliczne spotkania całej ich klasy. Mają zamiar wracać do  miejsca przez nich stworzonego ,ich szkolnych wspomnień, miejsca przyjaznego im i przyrodzie.Całe przedsięwzięcie  zostało realizowane  dla obecnych i przyszłych uczniów, i oczywiście co najważniejsze dla przyrody. Jeśli o niej zapomnimy to tak jakbyśmy zapomnieli o sobie samych. Zapuszczajmy więc korzenie!             
       A nasze drzewa niech szumią.

     • DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

     • W poniedziałek 7 października obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Tabliczki Mnożenia. Głównym celem tej akcji było zachęcenie uczniów do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. 

      Uczniowie klas czwartych i piątych wykonali piękne plakaty, które można obejrzeć na górnym korytarzu. We wszystkich klasach od czwartej do ósmej odbyły się konkurencje które uczniowie musieli wykonać bezbłędnie i w jak najszybszym czasie.

      W każdej klasie wyłonimy Mistrza Tabliczki Mnożenia i nagrodzimy autorów najpiękniejszych plakatów!

       M. Machnyk i M. Barwińska

     • ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

     • Dnia 01.10.2021r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Uczniowie złożyli przyrzeczenie w obecności swoich rodziców, nauczycieli i zaproszonych gości. Następnie przedstawili program artystyczny. Pani Dyrektor Wiesława Lisek - Fronczak pogratulowała uczniom wstąpienia w rolę pełnoprawnych uczniów naszej szkoły. Życzymy wszystkim uczniom sukcesów w nauce. Powodzenia!

     • ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

     • Pierwszy dzień października był wyjątkowym dniem dla drugoklasistów, a to dzięki pięknej pogodzie i Pieczonemu Ziemniakowi! To tradycyjne święto, z ziemniakiem w roli głównej, uczniowie uczcili przy ognisku, wspólnej zabawie, pieczeniu ziemniaków i kiełbasek. Okazało się, że jeszcze nikt wcześniej z drugoklasistów nie jadł pieczonych w ognisku ziemniaków. Takie ziemniaki wszystkim bardzo zasmakowały. Dzieci mogły również zobaczyć i dotknąć beznogiej jaszczurki - padalca, który wykorzystał słoneczną aurę i wyszedł z kryjówki. Pani Jola, jak na nauczyciela biologii przystało, wzięła ten żywy eksponat w ręce i zachęcała do oglądania i głaskania! Uczniowie w wybornych humorach wrócili do szkoły. Ognisko było doskonale przygotowane przez rodziców! Dziękujemy wszystkim rodzicom zaangażowanym tę akcję !

     • WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

     • Początek nowego roku szkolnego to czas zmian, wyborów, nowości….

      28 września odbyły się wybory do Zarządu Samorządu Uczniowskiego. Każdy uczeń mógł wziąć udział w głosowaniu tajnym i powszechnym. Spośród 16 kandydatów wybrano członków nowego Zarządu SU. Oto oni:

      1. Florian Hinc
      2. Stanisław Babula
      3. Katarzyna Tomporowska
      4. Zofia Fras
      5. Sonia Brzezińska
      6. Hanna Makarewicz
      7. Norbert Samulak
      8. Agata Wasiniewska

      30 września odbyło się pierwsze spotkanie nowego organu SU, podczas którego (oczywiście poprzez głosowanie) wybrano na przewodniczącą SU Agatę Wasiniewską, a jej zastępcą została Hanna Makarewicz.

      Gratulujemy nowo wybranym członkom Zarządu, w szczególności przewodniczącej oraz jej zastępcy. Życzymy niesłabnącego zapału i owocnej pracy.

     • ŚNIADANIE DAJE MOC!

     • Wszyscy drugoklasiści rozpoczęli czwartkowe zajęcia w szkole zdrowym, kolorowym, własnoręcznie przygotowanym śniadaniem. Na śniadaniowym stole nie zabrakło kolorowych warzyw, sera, jajek i innych smakołyków. To była doskonała okazja do rozwijania kreatywności - niektóre kanapki były tak pomysłowe, że szkoda było je zjeść. Celem takiej akcji jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. To również promowanie prawidłowych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. 

     • WYMIANA POCZTÓWKOWA

     • Już po raz drugi bierzemy udział w "Świetlicowej Wymianie Pocztówkowej". Uczniowie wypisali pocztówki, które zostały wysłane do innych szkół w Polsce :)

      Nasza tablica też już zaczęła się wypełniać :)

      Kontynuujemy akcję pocztówkową i czekamy na pozostałe kartki!!! :)

     • PIERWSZA POMOC – PROJEKT EDUKACYJNY

     • W dniu 24 września uczennice klasy 8a w składzie: Zofia Dorawa, Roksana Ginter, Zofia Lubińska, Hanna Makarewicz, Nikola Minko, Paulina Szafran, Maria Trzebiatowska i Agata Wasiniewska pod czujnym okiem nauczycieli: p. Romana Langkafel i p. Krzysztofa Zernera, poprowadziły dla swoich młodszych koleżanek i kolegów pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczennice podzieliły się swoją dużą  wiedzą i umiejętnościami przy stacjach zadaniowych, przedstawiających najczęstsze sytuacje urazowe. Każdy z uczniów biorących udział zajęciach miał możliwość mierzenia się z „problemami” na stacjach a także przećwiczenia pierwszej pomocy. Projekt ten ma na celu uświadomienie jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród dzieci młodzieży. Zajęcia te odbyły się w miłej i życzliwej atmosferze oraz spotkały się z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem uczniów.

      Wszyscy nauczmy się udzielania pierwszej pomocy!!!

     • ROK 2021 - ROKIEM CYPRIANA KAMILA NORWIDA

     • Czytelnicy biblioteki szkolnej pamiętają, że w uznaniu zasług dla polskiej sztuki, dla polskiego życia umysłowego i polskiej kultury - Sejm Rzeczypospolitej ogłosił rok 2021 Rokiem Cypriana Kamila Norwida. W 2021r. przypada 200. rocznica urodzin tego wybitnego poety, dramatopisarza, prozaika oraz artysty sztuk pięknych. Cyprian Kamil Norwid był odważnym nowatorem, odwołującym się w swej twórczości do narodowej, a także ogólnoeuropejskiej tradycji.

     • ROZPOCZĘCIE REALIZACJI PROGRAMU PROFILAKTYCZNEGO "UNPLUGGED"

     • 14 września odbyło się pierwsze spotkanie uczniów, który zgłosili się do projektu "Unplugged". Uczniowie zapoznali się z celem i koncepcją programu. Ustalono wspólnie zasady spotkań oraz określono oczekiwania względem programu. Również był  czas na zabawę i bliższe poznanie się. 

     • NARODOWE CZYTANIE 2021 - "MORALNOŚĆ PANI DULSKIEJ"

     • Dnia 14 września 2021r. zgodnie z tradycją naszej szkoły odbyła się dziesiąta edycja Narodowego Czytania. Lekturą jubileuszowej odsłony była komedia Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność pani Dulskiej”. Czytanie utworu rozpoczęła pani dyrektor Wiesława Lisek – Fronczak, która wcieliła się w rolę pani Dulskiej. W kolejnych odsłonach sztuki zaprezentowali się nauczyciele: w roli Zbyszka Dulskiego – panowie T. Fras i  K. Zerner, służącej Hanki – panie  M. Barwińska, E. Drwęcka i J. Chodań, krewnej Dulskich, Juliasiewiczowej – panie K. Winter i A. Wróblewska, chrzestnej Hanki, Tadrachowej – pani J. Klebeko oraz Felicjana Dulskiego – pani A. Adamczyk. Uczniowie z uwagą wysłuchali głosowej interpretacji fragmentów dzieła i poczuli klimat opisywanych  w lekturze czasów Młodej Polski. Na zakończenie dużym aplauzem nagrodzili nauczycieli za przygotowanie przedsięwzięcia. Akcja czytania ponownie pokazała, że wspólne działanie wyzwala w nas tylko dobre emocje.

     • PROJEKT "WYGINAJ ŚMIAŁO CIAŁO" - ŚCIEŻKA SENSORYCZNA

     • Wtorek przywitał naszych najmłodszych uczniów kolorową niespodzianką na korytarzu szkolnym. To miłe wydarzenie było efektem projektu "Wyginaj śmiało ciało" finansowanego przez Radę Rodziców. Zanim kolorowa ścieżka zaskoczyła uczniów, swoje ciała "wyginały" pani Wicedyrektor, pani Danka, pani Ewa, pani Kasia i pani Grażyna, naklejając na podłodze te kolorowe, edukacyjne naklejki. Naklejki przeżyły pierwszy "atak" zachwyconych uczniów (tych młodszych, ale również tych starszych) i miejmy nadzieję, że jeszcze będą zadziwiać i uczyć! Radzie Rodziców dziękujemy za sponsoring.

     • NARODOWY DZIEŃ SPORTU 2021

     • 10 września w naszej szkole odbył się turniej piłki siatkowej z okazji Narodowego Dnia Sportu. Uczestnicy zawodów startowali w dwóch kategoriach. Drużyny otrzymały pamiątkowe puchary, a wszyscy uczestnicy słodycze. GRATULUJEMY!

     • ODWIEDZINY MISTRZA - TYTUSA NOWIKA

     • W środę 8 września gościliśmy w naszej szkole Tytusa Nowika - naszego byłego ucznia,
      a jednocześnie  sportowca, który kilka dni temu  zdobył z reprezentacją Polski do lat 19 mistrzostwo świata w siatkówce. Trzeba także dodać, że Tytus został wybrany najlepszym atakującym i najlepszym siatkarzem wspomnianych mistrzostw, które odbywały się w Iranie.

      Dla całej społeczności szkolnej był to niezwykle podniosły dzień, który na długo zostanie
      w pamięci. Szczególe emocje towarzyszyły temu wydarzeniu w chwili, gdy Tytus wraz
      ze swoim pierwszym trenerem, nauczycielem naszej szkoły Mariuszem Patejukiem wchodzili na płytę szkolnego boiska. Gromkie oklaski, wiwaty i radosne okrzyki zgromadzonych, którzy na tę okoliczność zadbali o stroje i gadżety w narodowych barwach, miały wynagrodzić mistrzowi fakt, że w Iranie jego drużyna zdobywała zwycięstwo bez udziału publiczności. Zaproszony gość rozdawał autografy, odpowiadał na pytania oraz pozował
      do setek zdjęć przejętych jego wizytą uczniów koczalskiej podstawówki.  Następnie członkowie Szkolnego Klubu  Sportowego AS, w którym swoją siatkarską karierę rozpoczynał Tytus Nowik, rozegrali pokazowy mecz,  a u ich boku zagrał sam mistrz. Spotkanie było okazją do przekazania Tytusowi gratulacji, życzeń dalszych sukcesów oraz prezentów, w tym koszulki z napisem Jestem z Koczały. Jednak wyjątkową pamiątkę dla sportowca przygotowali sami uczniowie - książkę składającą się z listów i rysunków adresowanych do niego.  Kariera  młodego mistrza, który po ukończeniu koczalskiej szkoły uczył się w gimnazjum w Gdańsku, następnie w szkole średniej we Wrocławiu i ciężko trenował, by osiągnąć wymarzony sukces stała się dla wielu uczniów inspiracją do działania. Wszak mistrzem może zostać każdy!

     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2021

     • Nowy Rok Szkolny 2021/2022 rozpoczął się mszą świętą w kościele parafialnym. Następnie delegacja uczniów złożyła wiązankę kwiatów pod symbolicznym obeliskiem w rocznicę wybuchu II Wojny Światowej. Wychowawcy wraz z uczniami przywitali nowy rok szkolny w klasach.

     • MISTRZOSTWA ŚWIATA W SIATKÓWCE CHŁOPCÓW U-19 W TEHERANIE

     • Reprezentacja Polski w siatkówce U19 zagra w finale z Bułgarią o mistrzostwo świata. W półfinale Polacy pokonali gospodarzy imprezy Irańczyków 1-3

      Awans do walki o złoty medal mistrzostw świata wywalczyła dzielnie cała nasza drużyna. Najwięcej punktów, bo 25, uzyskał jednak Tytus Nowik.

      Tytus Nowik jest byłym uczniem naszej szkoły w Koczale. Pierwsze siatkarskie "szlify" rozpoczął
      w Uczniowskim Klubie Sportowym "AS", pod okiem Pana Mariusza Patejuka.

      Jesteśmy dumni z całej reprezentacji  z Tytusem Nowikiem na czele!

      2 września o godzinie 16.30 można obejrzeć finał Mistrzostw Świata  Bułgaria - Polska. 

      Pod adresem poniżej: 

      https://www.youtube.com/watch?v=72gvP_1Zmy0

      Zapraszamy i gorąco kibicujemy!

     • REKOMENDOWANY PROGRAM PROFILAKTYCZNY "UNPLUGGED"

     • Od września 2021 roku w szkole będzie realizowany Rekomendowany Program Profilaktyczny Unplugged. Przeznaczony jest dla uczniów klas 7. Składa się z 12 spotkań w formie warsztatowej, które głównie koncentrują się na kształtowaniu umiejętności życiowych, zachowań i postaw asertywnych, podejmowania odpowiedniej decyzji i wyboru oraz wiedzy o substancjach psychoaktywnych. 

      Program Profilaktyczny jest rekomendowany przez Unię Europejską, Ministra Zdrowia, Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki.

      Więcej informacji dotyczących programu pod adresem: 

      https://programyrekomendowane.pl/strony/artykuly/unplugged,41

      Dziękujęmy GKRPA przy Urządzie Gminy Koczała za wsparcie finansowe. 

  • Warto zajrzeć!

   • {#1508} 2
   • Szkoła Promująca Zdrowie
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 05.07.2022
  • Kontakty

    • Nazwa szkoły
    • Zespół Kształcenia i Wychowania w Koczale
    • E-mail szkoły
    • zkiwkoczala@szkola-koczala.pl
    • Telefon
    • 59 857 42 75
    • Adres szkoły
    • 77-220 Koczała, ul. Szkolna 16
     Bank Spółdzielczy Człuchów
     Nr konta bankowego: 54 9326 0006 0060 0923 2000 0010


     Poland
    • Adres Skrzynki Podawczej (ESP):
    • /ZKIWKOCZALA/SkrytkaESP
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • ZKiW Koczała Facebook