• NASZE UCZENNICE ZAJĘŁY PIERWSZE MIEJSCE W POWIECIE W DWA OGNIE - GRATULUJEMY!
      • TESTOWINKI 2024
      • WALENTYNKI 2024
      • II MIEJSCE W XII POWIATOWEJ OLIMPIADZIE WIEDZY O HIV/AIDS I UZALEŻNIENIACH POD HASŁEM "UZALEŻNIENIA WOKÓŁ MNIE"
          • WIOSNA NA SPORTOWO I KOLOROWO

• W czwartek 21 marca w pierwszy dzień wiosny nasi uczniowie powitały wiosnę na sportowo. Wspólna zabawa, różne konkurencje sprawnościowe dały nam wiele radości. Dziękujęmy oragnizatorom.

• ŻYWA LEKCJA HISTORII

• Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w żywej lekcji historii, poprowadzonej przez członków Bractwa Rycerskiego Kerin, której tematem było panowanie Kazimierza Wielkiego. Dzieci wcieliły się w rolę mieszkańców ówczesnej Polski oraz samego władcy i jego rycerzy.

• ZDROWO I KOLOROWO WITAMY WIOSNĘ

• 21 marca przywitaliśmy wiosnę na zdrowo, kolorowo i wesoło. Akcja odbyła się w ramach Szkoły Promującej Zdrowie pod hasłem "Chrup owoce i warzywa, to na zdrowie dobrze wpływa"

• KONKURS NA RYMOWANKĘ O BEZPIECZEŃSTWIE W GOSPODARSTWIE ROLNYM

• Nasza uczennica Małgosia Ziółtkowska pod opieką pani E. Bulczak wzięła udział w V Ogólnopolskim Konkursie na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Praca została wysłana do Gdańska. Mamy nadzieję, że obroni się zarówno na etapie wojewódzkim, jak i centralnym. Wyniki ukażą się pod koniec roku szkolnego. Trzymamy kciuki za Małgosię!

• 97 ROCZNICA WYZWOLENIA KOCZAŁY

• W tym roku, by upamiętnić wydarzenia z 1 marca 1945 roku Panie Elżbieta Drwęcka i Małgorzata Machnyk zorganizowały apel, na którym gościły uczące niegdyś w naszej szkole pani Felicja Drwęcka i pani Irena Laskowska. Zaproszeni goście przekazali obecnym na uroczystości osobom dużą dawkę cennej wiedzy na temat naszej miejscowości, zabrali uczniów i nauczycieli w niezwykle ciekawą, historyczną podróż. W czasie uroczystości zaprezentowali się również uczniowie naszej szkoły, udostępniono także księgi pamiątkowe przedstawiające historię Koczały. Dziś dla uczczenia tego wydarzenia delegacja ZKiW wraz z delegacjami z Urzędu Gminy, OSP w Koczale i harcerzami złożyli kwiaty pod obeliskiem.

• "DOPAMINA" - RÓWNOWAGA POMIĘDZY AKTYWNOŚCIAMI ONLINE I OFLINE

• „Dopamina” to profilaktyczny projekt dla szkół, którego celem jest wspieranie młodzieży w świadomym korzystaniu z mediów społecznościowych oraz rozumieniu wpływu tych platform na ich życie, zdrowie psychiczne i relacje.

Zapraszamy na film "DOPAMINA"

• IMIENINY ZUCHA NA RAJDZIE PT."RAZ NA CZTERY LATA ZUCH STAJE SIĘ PĘPKIEM ŚWIATA"

• W dniach 23-24.02.2024r. Zuchy z Próbnej Drużyny Harcerskiej świętowały swoje Imieniny Zucha na Rajdzie pt. "Raz na cztery lata Zuch się staje pępkiem świata" zorganizowanym przez Hufiec Miastko.  nasze zuchy też bawiły się wyjątkowo! W piątek na hali OSIR w Miastku po zakwaterowaniu odbył się apel i kolacja, a następnie punkty aktywności: sportowe, robienia bransoletek, dmuchanie balonów, przygotowanie ścianki do zdjęć, wbijanie gwoździ, a także pierwsza pomoc.  W sobotę czekała na zuchy ważna trasa, na której było wiele wyzwań i punktów do zaliczwnia! Dzieci miały okazję odwiedzić w trakcie pokonywania trasy piękny Gród Rummela. A po trasie pyszna zupka pomidorowa i ognisko z kiełbaskami. Ale najlepsze jeszcze było przed zuszkami - zamki dmuchane, popcorn i imieninowy tort!  Pod opieką druha Andrija Pełesza Zuchy spędziły super dwa dni i spisały się świetnie.

• PROJEKT "REGIONALNE WSPARCIE ROZWOJU KOMPETENCJI KLUCZOWYCH W POMORSKICH SZKOŁACH"

• Piątek 23 lutego 2024 roku okazał się bardzo dobrym dniem – Pan Wójt Grzegorz Pietrzak podpisał umowę o powierzenie grantu w ramach projektu „Regionalne wsparcie rozwoju kompetencji kluczowych w pomorskich szkołach”. W uroczystości uczestniczyli również skarbnicy gmin
            oraz dyrektorzy i wicedyrektorzy szkół, Urząd marszałkowski reprezentowali wicemarszałek Leszek Bonna i  dyrektor departamentu edukacji i sportu Adam Krawiec. Pozyskanie kwoty 231 600,00 zł było możliwe dzięki szczególnemu zaangażowaniu dyrekcji i nauczycieli w przygotowanie wniosku – to było duże wyzwanie, ale się opłacało!!! Zaplanowaliśmy działania dla wszystkich uczniów i nauczycieli – każda klasa weźmie udział w bezpłatnej kilkudniowej wycieczce edukacyjnej (Trójmiasto, Warszawa, zielone szkoły), w tym będzie udział w zajęciach kształtujących kompetencje kluczowe w sposób inny niż lekcyjny oraz w przedsięwzięciach kulturalnych (spektakle teatralne). Zaplanowaliśmy warsztaty z ekspertami – projektowanie i druk 3D oraz zakup pomocy do realizacji warsztatów (roboty, drukarki, smartfloor). Uczniowie wezmą udział w warsztatach – terapia logopedyczna, integracji sensorycznej, treningu umiejętności społecznych, technik pamięciowych i szybkiego czytania oraz koncentracji. Nauczyciele będą również uczestniczyć w licznych szkoleniach z zakresu kształtowania kompetencji kluczowych. Do końca roku szkolnego będziemy się przygotowywać do realizacji projektu i szkolić. Działania rozpoczniemy we wrześniu 2024 roku a zakończymy w czerwcu 2025 roku. Zapowiada się PEŁEN WRAŻEŃ KOLEJNY ROK SZKOLNY, do tego w szkole po remoncie i z nową szatnią!!!

• TESTOWINKI

• Tradycją naszej szkoły jest bal ósmoklasisty na 100 dni przed egzaminem końcowym. W tym roku taka uroczystość również się odbyła. Testowinki - bo o nich mowa odbyły się w miniony wtorek. W kameralnym gronie, przy pięknie wystrojonym wnętrzu i dźwiękach muzyki uczniowie klasy ósmej wesoło spędzili wieczór. Swoją obecnością zaszczyciły nas panie Dyrektor oraz licznie przybyli rodzice. Teraz pozostało już tylko ostro wziąć się za powtórki, by egzamin wypadł jak najlepiej.

Trzymamy kciuki!

• Czwartek 25.04.2024