• DZIEŃ MATKI

     • W poniedziałek 23.05.2022r. uczniowie klasy 7b wraz z  wolontariuszami zorganizowali kiermasz prezentów wykonanych podczas warsztatów artystycznych pod kierunkiem pani Agnieszki Szełemej oraz stworzonych przez jedną z mam.

      Można było kupić: ręcznie zdobione kartki, wiosenne kwiaty, ozdobne zawieszki i magnesy.

      Dochód ze sprzedaży prezentów zostanie przekazany dla walczącej o  zdrowie, niezwykłej Mamy.

     • WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA

     • Żeby zregenerować siłę i umysł przed końcowym etapem nauki szkolnej w tym roku, postanowiliśmy udać się na wycieczkę krajoznawczą do Trójmiasta. Nasze ambitne plany zrealizowaliśmy z nawiązką. Odbyliśmy pełen ciekawostek spacer przez Stare Miasto, poznając wiele ciekawostek od naszego przewodnika. Wizyta do Muzeum II Wojny Światowej napełniła nasze umysły wiedzą historyczną. Dreszczyku emocji dodał przejazd Diabelskim Młynem. Nocleg w hostelu nad samym kanałem, vis-a-vis Żurawia zintegrował nas i nauczył samodzielności. Wizyta w CN Experyment pogłębiła naszą wiedzę o otaczającym świecie, a w Akwarium Gdyńskim - przyrodniczą. Pełni wrażeń i nowych doświadczeń, po dwudniowym pobycie, wróciliśmy do domu.

     • PUNKT PROFILAKTYCZNO - KONSULTACYJNY

     • 18 maja w ramach spotkań z rodzicami pedagodzy szkolni przygotowali Punkt Profilaktyczno - Konsultacyjny, gdzie można było uzyskać informację o czynnikach chroniących młodych ludzi przed zachowaniami  ryzykownymi również otrzymać ulotkę dotyczącą uzależnień i działań profilaktycznych. Ponadto rodzice  mogli się poczęstować  kawą, herbatą, wodą oraz ciastkiem. Dziękujemy GKRPA przy Urzędzie Gminy w Koczale za pokrycie kosztów przedsięwzięcia.

     • KONKURS KALIGRAFICZNY

     •  W miesiącu maju odbył się   konkurs pięknego pisania czyli konkurs kaligraficzny klas drugich i trzecich. Nauczyciele- wychowawcy wytypowali swoich przedstawicieli. W sumie z klas drugich wystartowało pięciu zawodników, którzy starannie piszą a z klas trzecich wystartowało w konkursie sześć osób. Zadaniem było jak najpiękniej przepisać treść wiersza. Klasa druga pisała na karteczka z liniaturą  wąską a zawodniczki z klasy trzeciej na kartkach z liniaturą już szeroką. Oceny prac dokonała nasza polonistka pani  E. Drwęcka.  

      Wyniki konkursu są następujące: w klasach drugich pierwsze miejsce przypadło MAGDALENIE MARKOWSKIEJ z klasy IIb, drugie HUBERTWI KULAS z klasy IIa, trzecie miejsce AGNIESZCE JAMNIAK z klasy IIa.

      W klasach trzecich : pierwsze miejsce NADIA KOKOWICZ z klasy IIIb, drugie WERONIKA JARZEMSKA z klasy IIIa, trzecie NATALIA SAMULAK z klasy IIIa.

      Gratulujemy wszystkim, nagrody wręczone zostaną na apelu z okazji Dnia Dziecka.

     • KONKURS MATEMATYCZNY KLAS II-III

     • Jak co roku w klasach młodszych odbył się konkurs matematyczny. Do udziału w konkursie wychowawczynie wytypowały osoby, które wyróżniają się umiejętnościami logicznego myślenia i rozwiazywania zadań matematycznych.

      W klasach drugich do konkursu przystąpiły: Agnieszka Jamniak z klasy IIa, Dawid Kwiatosz , Kornelia Gąsecka, Iga Rodziewicz z klasy IIb. Do rozwiązania otrzymali test składający się z 10 zadań.  Okazało się, że najlepszym matematykiem w klasach drugich została AGNIESZKA JAMNIAK, drugie miejsce zajął DAWID KWIATOSZ, a o trzecie miejsce musiały zawalczyć w dogrywce Kornelia i Iga. Zwycięsko z tej próby wyszła KORNELIA GĄSECKA i ona ostatecznie zajęła III miejsce.

      W klasach trzecich w szranki stanęli: Leon Cyperski , Piotr Minko, Małgorzata Ziółtkowska, Michał Żydonik z klasy IIIa, natomiast z klasy IIIb : Amelia Buliszak, Aleksandra Krawczuk. Uczestnicy konkursu musieli zmierzyć się z testem składającym się z 12 zadań. W klasach trzecich najlepiej rozwiązywała zadania MAŁGORZATA ZIÓŁTKOWSKA i ona zajęła pierwsze miejsce, na drugim miejscu uklasyfikował się MICHAŁ ŻYDONIK a trzecie zajął PIOTR MINKO.

      Wszystkim gratulujemy, a nagrody zostaną wręczone 1 czerwca.

     • TURNIEJ SZACHOWY Z OKAZJI ŚWIĘTA KONSTYTUCJI 3 MAJA

     • 28 kwietnia odbył się w naszej szkole turniej szachowy z okazji 231 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczestnikami byli stali bywalcy turniejów, ale również pojawiły się nowe twarze - uczniowie, którzy dopiero zaczynają przygodę z „królewską grą”. W rozgrywkach startowało 10 uczestników, w dwóch grupach wiekowych.

      Zawody były emocjonujące i przyjmowały zaskakujące rozwiązania na szachownicach.

      W grupie młodszej najlepszym zawodnikiem został Patryk Samulak, wygrywając wszystkie swoje partie. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna była Natalia Samulak, która w klasyfikacji generalnej turnieju uplasowała się na 3 miejscu.

      W grupie starszej, najlepszym szachistą został Szymon Żydonik.

      Gratulujemy zwycięzcom i do zobaczenia na następnym turnieju.

     • ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

     • 11 maja odbył się uroczysty apel z okazji święta Patrona Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Koczale. Część artystyczną przygotowali uczniowie z kółka teatralnego, chóru i grupy tanecznej pod okiem Pani Edyty Jasińskiej, Pani Katarzyny Sławek oraz Pana Krzysztofa Zernera. Po apelu odbył się konkurs wiedzy ogólnej - "Omnibus", który wygrała uczennica klasy 8a Agata Wasiniewska. Tradycyjnie rozegrano mecz piłki siatkowej nauczyciele kontra uczniowie. Wszystkim dziękujemy!

     • KONKURS EKOLOGICZNY DLA KLAS PIERWSZYCH

     • Na początku maja wśród klas pierwszych odbył się konkurs ekologiczny. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą na temat segregacji śmieci, recyklingu i ogólnej wiedzy przyrodniczej. Udział wzięło sześcioro uczniów po troje z każdej klasy. Rywalizacja była zacięta. Zwycięzcą okazał się Tymoteusz Bogusz, drugie miejsca uzyskał Norbert Jurkiewicz, a  trzecie Aleksander Kuzio. Każdy z uczestników otrzymał ekologiczny prezencik.

     • KONKURS "PROFILAKTYKA OCZAMI DZIECI"

     • W kwietniu odbył się konkurs plastyczny dla klas 1-3 pod hasłem "Profilaktyka oczami dzieci i młodzieży" Zwycięzcami zostali:

      I miejsce Julia Szełemej kl. 2a

      II miejsce Amelia Buliszak kl. 3b

      III miejsce Marysia Zegadło 3b, Janek Borko kl. Ib

      Wygranym gratulujemy, pozostałym dziękujęmy za udział w konkursie. 

      Nagrody zostaną rozdane w czasie apelu z okazji Dnia Dziecka  1 czerwca.

     • GRA TERENOWA - PODCHODY KLAS DRUGICH

     • W piękny słoneczny poranek 26 kwietnia nasi drugoklasiści wyruszyli w teren, by pobawić się w podchody. Ta znana harcerska zabawa polega na tym, że jedna grupa ucieka, zostawiając po drodze strzałki, ślady i zadania do rozwiązania, a druga grupa musi ją złapać. Tak też było w naszej grze. Obie klasy wykazały się pomysłowością w doborze zadań do rozwiązania, od malowania twarzy, wymyślania sobie zabawnego imienia, wyznawania miłości Śwince Pepie, zrywania pokrzyw, napełniania kieszeni szyszkami, po tworzenie mumii i robienie gigantycznego wianka. Zabawa kończyła się przy ognisku przy wspólnym pieczeniu kiełbasek. Dobre humory i pogoda dopisały. Zachęcamy wszystkich do aktywnej zabawy na świeżym powietrzu! 

     • ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

     • 29 kwietnia w naszej szkole odbył się uroczysty apel z  okazji 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiętnić ten doniosły fakt z historii Polski uczniowie z klas. IV a, V, VII a oraz VIII a przygotowali montaż słowno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Święto Konstytucji 3 Maja to ważny dla każdego Polaka dzień oraz jedno z najważniejszych świąt państwowych w naszym kraju. Nawiązuje ono do wydarzeń z 1791 r., kiedy to podpisano pierwszą w Europie i drugą na świecie Konstytucję. Była to Ustawa rządowa,  która regulowała podstawowe problemy społeczno-polityczne, prawa i obowiązki obywateli państwa. Określała zasady, na jakich miała opierać się władza państwa.

     • DZIEŃ CZEKOLADY

     • 27 kwietnia w naszej szkole uczniowie klas ósmych wraz z rodzicami zorganizowali Dzień Czekolady, podczas którego można było kupić wiele słodkości. Stoisko z łakociami cieszyło się dużym zainteresowaniem. W tym roku wszystkie ciasta, babeczki, bułeczki oraz gorąca czekolada zostały sprzedane w rekordowym czasie.

     • KONKURS "GEOGRAFIA PO ANGIELSKU"

     • W zeszłym tygodniu w naszej szkole odbył się konkurs „Geografia po angielsku”. Uczestnicy musieli wykazać się nie tylko wiedzą geograficzną, ale również znajomością języka angielskiego. Po kwalifikacjach w finale zmierzyli się Maja Landowska, Jakub Serowski oraz Norbert Samulak. Po zaciekłej walce zwyciężył Kuba. Mai zabrakło do niego tak niewiele….1 punkt. Publiczność i jury byli zachwyceni nietuzinkową wiedzą uczestników.

     • UPOMINKI NA DZIEŃ MATKI

     • 26 kwietnia 2022 r. uczniowie klasy 7,,b” wraz z wolontariuszami z klasy 7,,a” i  8 ,,a” przygotowywali upominki na Dzień Matki. Pod bacznym okiem naszej instruktorki – pani Agnieszki Szełemej powstawały artystyczne laurki i ozdoby. Dwugodzinne zajęcia minęły bardzo szybko. Okazało się, że każdy z nas może stworzyć takie małe ,,dzieła sztuki”. Wystarczy tylko uruchomić wyobraźnię.

            Gorące podziękowania należą się pani Agnieszce za przeprowadzenie warsztatów artystycznych, przygotowane materiały oraz ogromną cierpliwość.

             Wykonane laurki na Dzień Matki oraz ozdoby będą sprzedawane w Szkole Podstawowej w Koczale 20 maja 2022r. Zachęcamy wszystkich chętnych do zakupów!

     • POWIATOWY TURNIEJ BEZPIECZEŃSTWA W RUCHU DROGOWYM W CZARNEM

     • 25 kwietnia w Czarnem odbył się Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, w którym startowały drużyn z Człuchowa oraz gminy Człuchów, Czarnego, Rzeczenicy i Koczały. Zawodnicy musieli pokonać rowerowy tor przeszkód, jazdę na rowerze po miasteczku ruchu drogowego zgodnie z przepisami, rozwiązać test dotyczący przepisów oraz popisać się praktycznymi umiejętnościami udzielania pomocy  przedmedycznej. Nasza drużyna w składzie Nadia Gostomska, Kamila Ławrynowicz, Ksawery Wójcik Makowski, Szymon Żydonik  zajęła drugie miejsce.  Indywidualnie Nadia i Kamila zajęły drugie i trzecie miejsce. Opiekun - Roman Langkafel.  GRATULUJEMY.

     • TRADYCJE WIELKANOCNE

     • W okresie przedświątecznym uczniowie klas II i III  odwiedzili czytelnię naszej biblioteki i wzięli  udział w zajęciach na temat tradycji wielkanocnych kultywowanych w Polsce. Uczniowie poznali historię najradośniejszego  dla chrześcijan święta, wzbogacili swą wiedzę dotyczącą znaczenia najważniejszych symboli wielkanocnych oraz poznali sposoby wykonywania pisanek. Dzieci wzięły także udział w warsztatach plastycznych, podczas których miały okazję poznać metodę zdobniczą – decoupage. Za pomocą nowej techniki uczniowie stworzyli efektowne pisanki, dekorując je ornamentami przypominającymi wzory malowane pędzlem. Powstałe ozdoby na pewno pięknie wkomponowały się w wielkanocne  stroiki lub stały się świątecznym prezentem dla naszych bliskich.

  • Warto zajrzeć!

   • {#1508} 2
   • Szkoła Promująca Zdrowie
  • Godziny dzwonków

   Wtorek 05.07.2022
  • Kontakty

    • Nazwa szkoły
    • Zespół Kształcenia i Wychowania w Koczale
    • E-mail szkoły
    • zkiwkoczala@szkola-koczala.pl
    • Telefon
    • 59 857 42 75
    • Adres szkoły
    • 77-220 Koczała, ul. Szkolna 16
     Bank Spółdzielczy Człuchów
     Nr konta bankowego: 54 9326 0006 0060 0923 2000 0010


     Poland
    • Adres Skrzynki Podawczej (ESP):
    • /ZKIWKOCZALA/SkrytkaESP
  • Librus Synergia
  • Biuletyn informacji publicznej
  • ZKiW Koczała Facebook