• ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY 2024

W dniu 10.05.2024r. uczniowie w obecności zaproszonych gości, dyrekcji szkoły , nauczycieli i  pracowników  obchodzili ŚWIĘTO PATRONA  – ŻOŁNIERZY I ARMII WOJSKA POLSKIEGO.  Po części oficjalnej apelu uczniowie klas IV zaprezentowali scenkę pt. ,,Jeden dzień z życia ucznia”, wcielając się w role nauczycieli, rodziców i uczniów. Ich występ został poprzedzony mistrzowską grą na akordeonie w wykonaniu ucz.kl.Vb – Nikity Miasushkina. Kolejnym punktem programu były Mistrzostwa Wiedzy Nieużytecznej, w których wzięli udział finaliści konkursu – przedstawiciele klas IV – VIII. Największą wiedzą w tym zakresie wykazał się ucz.kl.VII – Filip Cyc. Część artystyczną obchodów święta patrona szkoły uświetniły występy Koła Tanecznego.

Zgodnie z wieloletnią tradycją szkoły w tym dniu odbył się konkurs wiedzy OMNIBUS 2024. Do finału kwalifikacje uzyskało osiem osób. Nad prawidłowością przebiegu konkursu czuwało jury. W roku szkolnym 2023/2024 I miejsce w tym konkursie zajęła ucz.kl.VIII – Katarzyna Raczyńska, II miejsce zajęła ucz.kl.VIII – Maja Bublewicz, a 3 miejsce zajął ucz.kl.VII – Szymon Żydonik.

Po konkursie zabrała głos pani dyrektor W.Lisek – Fronczak i podziękowała p.A. Kopp- Ostrowskiej i p.J. Cyc za stałą współpracę ze szkołą. Obie Panie otrzymały tytuł ,, Przyjaciela Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Koczale”.

Obchody święta patrona szkoły zakończyły się, jak co roku, meczem piłki siatkowej rozgrywanym pomiędzy drużyną uczniów a drużyną nauczycieli, którzy odnieśli ogromny sukces. Pierwszy raz w historii szkoły pedagogom udało się pokonać drużynę młodych siatkarzy.

• WYCIECZKA KLASY 3A DO TORUNIA

W tym tygodniu klasa 3a odwiedziła Toruń. Pierwszym punktem było Muzeum Piernika, gdzie dzieci uczestniczyły w warsztatach wypieku piernika. Poznały też jego historię oraz wysłuchały legend o piernikach "katarzynkach". Następnie udaliśmy się pod pomnik Mikołaja Kopernika. Ostatnim punktem zwiedzania była wizyta w planetarium, gdzie uczniowie uczestniczyli w wyprawie na Marsa.

• SREBERKA Z KOCZAŁY

Dnia 7 maja w Kwidzyniu  odbył się Finał Wojewódzki w dwa ognie usportowione dziewcząt. W finale startowały drużyny z Tczewa, Gdańska, Kwidzynia, Chwaszczyna, Czarnej Wody i Koczały. W zawodach zdobyliśmy WICEMISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO.

Naszą drużynę reprezentowały: Marta Adamczyk, Anna Degis, Marta Gliszczyńska, Agnieszka Jamniak, Lena Ellwardt, Magdalena Markowska, Patrycja Michalska, Agata Rosiak, Julia Szełemej, Julia Tuzimek i Hanna Zegadło.

Serdecznie gratulujemy. BRAWO!!!

• I MISTRZOSTWA POLANOWA W BREAKINGU

1 maja 2024 w Polanowie już po raz piąty odbył się Turniej Breakdance Polanowski Styl oraz I Mistrzostwa Polanowa w Breakingu. W zawodach wzięło udział prawie 100 uczestników. Pojedynki odbyły się w formule 2 vs 2. W turnieju zaprezentowali się adepci szkół Break Dance m.in. z Koszalina, Słupska, Polanowa, Miastka. Nie zabrakło tam również uczniów naszej szkoły. W najliczniejszej kategorii do lat 10 (8 par + 5 par mieszanych), po zwycięstwach w eliminacjach i półfinale, Tyrone Skamaj i Nazar Pełesz zdobyli tytuł wicemistrzów, przegrywając w finale bardziej doświadczonym zawodnikom z Koszalina.

• FLAGA

Barwy ojczyste
             Cz. Janczarski

Powiewa flaga,
            gdy wiatr się zerwie.
            A na tej fladze
            biel jest i czerwień.

Czerwień - to miłość,
            biel - serce czyste...
            Piękne są nasze
            barwy ojczyste.

Uczniowie naszej szkoły pamiętali, by z okazji świąt państwowych wywiesić przed swoim domem biało- czerwoną flagę i w ten sposób manifestować swój patriotyzm.