Tu znajdziesz pomoc, zadzwoń!
800 12 12 12 Dziecięcy Telefon Zaufania
Tu znajdziesz pomoc, zadzwoń!
800 12 12 12 Dziecięcy Telefon Zaufania
27 pażdziernika odbył się Bal Wszytkich Świętych 2023. Zapraszamy do fotorelacji.
23 i 24 października odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Unihokeja w Polnicy. Dziewczęta zajęły 3miejsce, chłopcy 2 miejsce. Gratulujemy.
28 października uczniowie klas pierwszych zostali przyłączeni do społeczności uczniowskiej koczalskiej podstawówki. Swoim występem przed gośćmi, rodzicami i starszymi kolegami udowodnili, że kochają swoją Ojczyznę, pięknie tańczą i śpiewają. Najmłodsi nasi uczniowie obsypani zostali prezentami od wójta, rodziców, starszych kolegów, samorządu szkolnego i Rady Rodziców. Pierwszoklasistom gratulujemy pięknego występu i życzymy samych sukcesów w szkole!
21 października w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym odbył się drugi półfinał
Szachowego Grand Prix OSE – Północ. Turniej ten to całkowicie nowe wydarzenie na
szachowej mapie Polski. W zawodach wzięło udział ponad 500 uczestników z 8 województw.
Nasi szachiści także zaznaczyli w nim swoją obecność, rywalizując z innymi uczestnikami z
wielu bardzo dobrych szkół szachowych. Oprócz oczywistej przyjemności z gry, uczestnicy
otrzymali atrakcyjne nagrody. Natalia Samulak, Patryk Samulak i Nazar Pełesz poświęcili cały
dzień na sprawdzenie swojej siły gry z innymi szachistami. Turniej składał się z 9 rund, z czego
nasi uczniowie 5 razy wygrali swoje partie. Gratulujemy i oczekujemy na dalsze sukcesy na
szachowych planszach.
18 października w Parchowie odbył się Półfinał Wojewódzki drużynowych rozgrywek w szachy w
ramach Igrzysk Dzieci. Nasza drużyna zajęła ostatecznie 3 miejsce, co jest wielkim osiągnięciem.
Gratulujemy i życzymy następnych udanych startów w zawodach.
Wszystkich Świętych to dzień szczególny dla Polaków. Odwiedzamy groby, modlimy się i wspominamy naszych bliskich. W świetlicy przypomnieliśmy sobie o tym ważnym dla nas święcie. Poznaliśmy również zwyczaje obchodzenia tego święta w innych krajach świata jak: Chiny, Japonia, USA, Bułgaria, Meksyk, a na koniec wykonaliśmy świeczki z papieru.
Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej po raz kolejny wzięli udział w Ogólnopolskiej Wymianie Pocztówkowej. W ramach projektu dzieci przypomniały sobie, jak adresować pocztówki oraz napisały pozdrowienia dla kolegów i koleżanek z innych szkół w Polsce. Na naszej tablicy również zagościło wiele pocztówek:)
25 października pojawiły się na korytarzach szkolnych kolorowe pufy dla uczniów.
Dziękujemy Radzie Rodziców za zakup puf dla szkoły.
18.10.2023r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie wystawili spektakl z humorem pod tytułem "Wakacje all inclusive". Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor Wiesława Lisek-Fronczak oraz Wójt Pan Grzegorz Pietrzak, którzy wręczyli wyróżnienia za pracę pracownikom Zespołu Kształcenia i Wychowania.
19 października nasi uczniowie z grupy harcerskiej wraz z opiekunami wzięli udział w szczytnej akcji sadzenia lasu. Wydarzenie to miało upamiętnić 45. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Papieża, a posadzone drzewka ułożyły napis Jan Paweł II ❤️
Uczniowie klas VI-VIII naszej szkoły przez pierwsze dwa tygodnie października brali udział w ogólnopolskim projekcie Centrum Edukacji Obywatelskiej. W ramach tych działań uczniowie pod opieką nauczycieli pani Martyny Minko i pana Krzysztofa Zernera zorganizowali i przeprowadzili szkolne wybory parlamentarne, lekcje o podstawach demokracji i udziału obywateli w akcie wyborczym oraz debatę. Działania te miały wyłącznie charakter edukacyjny i były neutralne politycznie. Wyniki szkolnych wyborów parlamentarnych były wywieszone na szkolnym korytarzu 16 października, a więc już po zakończeniu właściwych wyborów ogólnokrajowych.
W roku szkolnym 2023/2024 uczniowie kl. VIa i VIb uczestniczą w innowacji pedagogicznej pt.: „Czas odmierzany w Kościele - okresy roku liturgicznego z lapbookiem”, która realizowana jest na lekcjach religii. Lapbook to w wolnym tłumaczeniu książka na kolanach. Uczeń może ją wykonać dowolnie dobierając elementy, komponując z części logiczną całość, wyróżniając najważniejsze treści i chowając w koperty lub papierowe skrytki to, co uzna za warte odkrycia lub głębszej refleksji. W tworzeniu lapbooków nie ma ściśle określonych zasad. Ważniejsza jest tu fantazja, twórcze wykorzystanie papierowych materiałów i przedstawienie za ich pomocą wybranego zagadnienia. Podczas katechezy uczniowie w sposób kreatywny i ciekawy tworzyli własne lapbooki różańcowe. W tym czasie powstały książeczki, poprzez które uczniowie utrwalali swoją wiedzę o historii modlitwy różańcowej, nazw tajemnic różańcowych, kolorów misyjnych różańca oraz uczyli się, w jakie dni odmawia się poszczególne tajemnice tej modlitwy itp. W ramach innowacji powstaną lapbooki dotyczące kolejnych okresów roku liturgicznego – wyjaśnia mgr Helena Binczyk – katecheta w naszej szkole i pomysłodawca innowacji. Na zdjęciach kolejne etapy powstawania lapbooków:)
IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Nasz szkoła przyłączyła się do ww.akcji.
#przerwanaczytanie
Nasza drużyna w składzie: Natalia Samulak, Patryk Samulak, Nazar Pełesz i Michał Żydonik brała udział w rozgrywkach turniejowych o Mistrzostwo Powiatu w Szachach Drużynowych. W zawodach, które odbyły się 11 października uczestniczyło pięć szkół z całego terenu powiatu człuchowskiego. Poziom gry zawodników stał na wysokim poziomie i walka toczyła się do samego końca. Nasi szachiści pokazali nie tylko wielką determinację woli walki, ale i uznanie przeciwników oraz ich trenerów. Po bardzo zaciętych pojedynkach nasza drużyna wywalczyła pierwsze miejsce i automatycznie zakwalifikowała się do półfinałów wojewódzkich. Jest to ogromna satysfakcja, że nasi uczniowie w niczym nie ustępują swoim kolegom i koleżankom z większych ośrodków.
Dziękujemy i życzymy dalszych sukcesów na szachownicach.
Zachęcamy do obejrzenia informacji oraz działań Zespołu Kształcenia i Wychowania za rok szkolny 2022/2023.
28 września uczniowie klas piątych i szóstych uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Gniezna i Biskupina. Podczas wyjazdu mieli możliwość zwiedzić jeden z najwspanialszych i najcenniejszych zabytków Polski - gotycką katedrę w Gnieźnie oraz obiekt, który został uznany Pomnikiem Historii naszego kraju - Rezerwat Archeologiczny w Biskupinie. Jak z każdej wycieczki uczniowie oprócz pamiątek przywieźli nowe doświadczenia oraz wiedzę.
Powered by aSc EduPage