• KLASOWE DRZEWO "DOBRYCH UCZYNKÓW"

Uczniowie klasy I a podczas zajęć plastycznych stworzyli drzewo dobrych uczynków. Z każdą chwilą rosło ono w siłę, utwierdzając dzieci, że posiadają cudowną moc dzielenia się dobrocią. Klasowe drzewo udekorowały pięknymi ilustracjami, na których przedstawiły przykłady pomocy innym. Nasi uczniowie wiedzą, że o ich dobroci świadczą nie tylko wielkie czyny, ale przede wszystkim małe uczynki w miarę ich możliwości.

• MAM PRAWO ZNAĆ SWOJE PRAWA!

Mam prawo znać swoje prawa! - pod takim hasłem 18 stycznia br. odbyło się spotkanie uczniów klas czwartych ze szkolnym rzecznikiem praw ucznia Katarzyną Winter,  podczas którego czwartoklasiści poznali prawa, które gwarantuje im Konwencja o Prawach Dziecka. Młodzi obywatele  wykazali się niemałą wiedzą z zakresu omawianego tematu, a pod koniec zajęć potrafili już nawet określić,  jakich praw pozbawiono baśniowego Kopciuszka.  Spotkania na temat praw dziecka, które w naszej szkole odbywają się każdego roku, mają uświadomić uczniom, że przysługuje im szereg praw, ale innym także one przysługują. Chcąc, by respektowano nasze prawa, musimy zadbać o to, aby swoim zachowaniem nie łamać praw innych.

• KĄCIK WARZYWNO - OWOCOWY

21 stycznia w ramach Szkoły Promującej Zdrowie przygotowano dla uczniów kącik warzywno - owocowy pod hasłem „ Jedz owoce, chrup warzywa, to na zdrowie świetnie wpływa”. Celem akcji jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych poprzez spożywanie warzyw i owoców.

• LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

Gmina Koczała skorzystała z inicjatywy realizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, która umożliwiła przygotowanie i złożenie wniosku o środki w celu wspierania  tworzenia nowoczesnej szkoły. Wniosek rozpatrzono pozytywnie i Gmina pozyskała środki w wysokości 70 800,00 zł w ramach projektu Laboratoria Przyszłości (to maksymalna kwota, o jaką mogliśmy się ubiegać). Pieniądze przekazane zostały Szkole Podstawowej im. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego w Koczale. Zgodnie z zasadami programu dokonaliśmy zakupów jeszcze w ubiegłym roku, a zamówiony sprzęt będzie dostarczony do połowy lutego.

Tworzenie Laboratorium Przyszłości dostosowaliśmy do potrzeb i możliwości naszej szkoły. Zakupiliśmy między innymi drukarkę 3D z osprzętem, mikrokontrolery, okulary VR, sprzęt do nagrań i prezentacji pracy uczniów (mikrofony, aparat  fotograficzny z osprzętem, oświetlenie, green screen…). Postawiliśmy na jakość i nowoczesność, aby uczniowie i nauczyciele mieli szansę poznać najnowsze osiągnięcia technologiczne i nauczyć się posługiwania nimi. Najpóźniej od września uczniowie (a także nauczyciele i rodzice) będą mieli szansę na rozwijanie swoich pasji i talentów.

Pozyskany sprzęt będzie wykorzystywany na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych, uatrakcyjni je i pomoże w  odkrywaniu i rozwijaniu talentów i zainteresowań uczniów i nauczycieli.