• SPOT - KRYZYS NIEJEDNO MA OBLICZE

W związku ze wzrostem liczby samobójstw oraz ich usiłowań wśród dzieci i młodzieży, prosimy o  zwrócenie uwagi na ww. problem wśród dzieci i młodzieży oraz zwiększenie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

Zapraszany do obejrzenia spotu "Kryzys niejedno ma oblicze"

• „ŁĄCZY NAS PŁYWANIE – JAKO ALTERNATYWA DLA UZALEŻNIEŃ”

„Łączy nas pływanie – jako alternatywa dla uzależnień” pod takim hasłem dzięki przychylności Wójta Gminy Koczała Grzegorza Pietrzaka oraz dyrekcji szkoły Pani dyrektor Wiesławy Lisek-Fronczak i Pani wicedyrektor Jolanty Klebeko dzieci z klas I-III mogą realizować projekt uczestnicząc w nauce pływania na basenie w Człuchowie i Bytowie. Zadanie będzie realizowane miesiąc czasu. Celem zadania jest propagowanie pływania wśród dzieci, dbanie o sprawność fizyczną, rozwój zainteresowań oraz  wzbudzenie pasji dla sportu. Natomiast elementem profilaktycznym jest rozwój zainteresowań i właściwych nawyków spędzania czasu przez uczniów oraz ochrona i promocja zdrowia jako przeciwdziałanie uzależnieniom.

• ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW

W czwartek 20 października pierwszoklasiści  złożyli ślubowanie na sztandar szkoły i zostali pasowani na uczniów. Pasowania dokonały panie dyrektorki W. Lisek-Fronczak i J. Klebeko.

Zanim uczniowie złożyli ślubowanie pokazali  swoje umiejętności w montażu słowno- muzycznym oraz tanecznym.  Udowodnili, że wiedzą jaki powinien być uczeń, jak się zachowywać i co robić, aby dobrze czuć się w szkole. Po prezentacji pierwszoklasistów głos zabrała pani dyrektor, gratulując udanego występu. Potem były same miłe chwile, chwile z powitalnymi prezentami od rodziców, pani dyrektor przedszkola, Rady Rodziców oraz drugoklasistów.

• DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

13 października w naszej szkole świętowaliśmy wspólnie Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji cała społeczność szkoły wzięła udział w uroczystym apelu. Pani Dyrektor Wiesława Lisek - Fronczak oraz zaproszeni goście złożyłi serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły. Następnie obejrzeliśmy część artystyczną. Po niej przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wręczyli nauczycielom drobne upominki dziękując za ich pracę.

• PIERWSZA POMOC - MŁODZIEŻ DZIECIOM

W ramach Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia  uczennice klas 8a  pod czujnym okiem nauczycieli: p. Romana Langkafel i p. Krzysztofa Zernera, poprowadziły dla swoich młodszych koleżanek i kolegów pokazy udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczennice podzieliły się swoją dużą wiedzą i umiejętnościami przy stacjach zadaniowych. Projekt ten ma na celu uświadomienie jak ważna jest umiejętność udzielenia pierwszej pomocy, a także promowanie akcji edukacyjnych wśród dzieci i młodzieży. Zajęcia te odbyły się w miłej i życzliwej atmosferze oraz spotkały się z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem uczniów.

Wszyscy nauczmy się udzielania pierwszej pomocy!!!

• WYCIECZKA DO MALBORKA

W północnej Polsce, w województwie pomorskim na prawym brzegu Nogatu wznosi się malowniczy zamek. Wybudowana w kilku etapach od 1280 do połowy XV wieku przez zakon krzyżacki twierdza w roku 1997 została wpisana na listę UNESCO. I właśnie ten punkt na mapie turystycznej Polski jako cel wycieczki obrali sobie uczniowie klas czwartych i piątych naszej szkoły.  Młodych  zwiedzających zachwyciły mury obronne z licznymi wieżami i bramami, imponujący dziedziniec z krużgankami, ciekawe detale architektoniczne ozdabiające zamek oraz usytuowana pośrodku dziedzińca studnia nakryta spadzistym dachem, na którym do dziś pelikan karmi pisklęta własną krwią. Dużą ciekawostką okazał się dość innowacyjny jak na tamte czasy system centralnego ogrzewania. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwało troje opiekunów oraz kierownik wycieczki p. Edyta Szczekarewicz.
            Na zakończenie zwiedzania nie mogło zabraknąć obowiązkowej wizyty w sklepie
            z pamiątkami oraz wspólnego zdjęcia na tle tej najpotężniejszej średniowiecznej warowni
            w Europie.

• TYDZIEŃ PROFILAKTYKI I PROMOCJI ZDROWIA POD HASŁEM 'MŁODOŚĆ WOLNA OD UZALEŻNIEŃ"

W dniach od trzeciego do siódmego października br. odbywał się w naszej szkole Tydzień Profilaktyki i Promocji Szkoły pod hasłem „Młodość wolna od uzależnień”.

Działania z zakresu profilaktyki i promocji zdrowia obejmują różne formy docierania do dzieci i młodzieży. W tym roku szkolnym położyliśmy nacisk na sport, zdrowe odżywianie i profilaktykę – stop przemocy, alkoholizmowi i narkomanii. Odbyły się następujące działania: Turniej w Unihokeja, konkurs na zdrową potrawę pod hasłem „Zdrowo nakręceni”. Odbyły się również spotkania, pogadanki dla dzieci i młodzieży o tematyce profilaktycznej: magiczne słowa „Proszę, Dziękuję, Przepraszam”, „Rodzina. Stop Alkoholizmowi. Różne oblicza palenia. Najlepszy sposób na zmarnowanie życia – narkotyki”, „Mój wybór – jedna zła decyzja – konsekwencje na całe życie”. Wszystkie spotkania oraz występ ostatniego dnia tygodnia profilaktyki poprowadzili członkowie Fundacji SNAP – Stop Narkotykom, Alkoholizmowi i Przemocy.

Organizatorzy dziękują Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za wsparcie finansowe Tygodnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia.

• TYDZIEŃ PROFILAKTYKI I PROMOCJI ZDROWIA

Dnia 03.10.2022r. rozpoczął się Tydzień Profilaktyki i Promocji Zdrowia, który potrwa do piątku 07.10.2022r. Tydzień Profilaktyki zaczął się Dniem Sportu w którym odbywał się Turniej Unihokeja dla klas 4-8.

Sport jako profilaktyka i alternatywa uzależnień. Uprawianie sportu, rozwijanie zainteresowań, pasji jako czynnik chroniący przed uzależnieniem młodzieży.