• Spotkanie z policjantem – Konsekwencje prawne dotyczące agresji w sieci.

W dniu 1 października odbyło się  spotkanie z policjantem – mł.asp. Panem Karolem Ludwikowskim z uczniami klasy ósmej. Celem pogadanki było zapoznanie uczniów z konsekwencjami prawnymi dotyczącymi agresji w sieci. Tematem przewodnim o którym opowiadał zaproszony gość była “cyberprzemoc” w szczególności obrażanie, szykanowanie, wysyłanie obraźliwych treści oraz konsekwencje publikowania ich w internecie.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

24 września odbyły  się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczącą została Justyna Brzeziańska klasa 8, wiceprzewodniczącą Laura Sławek klasa 7a, sekretarzem Agata Wasiniewska. Członkowie: Katarzyna Tomporowska klasa IV, Jan Zegadło klasa Va, Michalina Drobińska klasa Vb, Anna Jamniak klasa VIIb.

• Spotkanie profilaktyczne z grupą “RYMCERZE”

Dnia 17 września w naszej szkole odbyło się spotkanie o charakterze profilaktycznym połączony  z koncertem hip-hopowym  – “Nie zmarnuj swojego życia”, poprowadzone przez grupę “RYMCERZE”.

Dla Bęsia i Dj Yonasa (tworzących skład RYMCERZE) nie ma tematów tabu. Sami wiele przeżyli. Wiedzą, jak trudny start mają niektórzy nastolatkowie i jak bardzo trudno o asertywność wśród grupy rówieśniczej. Od ponad 7 lat spotykają się z młodzieżą i uświadamiają ich o skutkach uzależnień. Ich zadaniem jest motywowanie uczniów do nauki pokazując, jak wiele mogą stracić wybierając złą drogę. Projekt „Nie Zmarnuj Swojego Życia” skierowany jest do młodzieży w całej Polsce. Podczas dynamicznego spotkania, mini-wykłady o charakterze profilaktycznym przeplatają się z muzyką Rymcerzy – rapem z wartościami. Projekt powstał z inicjatywy raperów oraz Fundacji „Edukacja z Wartościami”. Inicjatywę objął patronatem honorowym Rzecznik Praw Dziecka oraz Łódzki Kurator Oświaty. Zadanie „Nie Zmarnuj Swojego Życia” jest współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.