• SZACHOWY MISTRZ SZKOŁY

Za nami półmetek rozgrywek o tytuł Szachowego Mistrza Szkoły. W trzecim turnieju wygrał Hubert Rodziewicz, drugie miejsce zajęła Iga Rodziewicz, a trzecie Bartosz Borko - gratulujemy. Taką samą ilość zdobytych punktów co Bartosz otrzymali: Zosia Fras, Szymon i Michał Żydonik.

Po trzech zawodach wyniki przedstawiają się następująco: Hubert Rodziewicz z kompletem 15 pkt, Zosia Fras 10 pkt, Szymon Żydonik 10 pkt, Iga Rodziewicz 9 pkt, Michał Żydonik 7 pkt, Piotr Minko 6 pkt, Bartosz Borko 3 pkt, Joanna Onichowska 3 pkt, Norbert Samulak 3 pkt, Natalia Samulak 3 pkt, Anastazja Matusiak 1 pkt.

Najlepszą zawodniczką jest Zosia Fras, tuż za nią Iga Rodziewicz, a trzecie miejsce ex aequo zajmuje: Joanna Onichowska i Natalia Samulak.

Wśród uczniów klas I-III najlepiej radzi sobie Iga Rodziewicz z klasy pierwszej, dalej Michał Żydonik, a trzecie miejsce zajmuje Piotr Minko.

Gratulujemy!

Następny turniej odbędzie się 21 marca o godzinie 16:00

• 100.ROCZNICA URODZIN KAZIMIERZA GÓRSKIEGO

2 marca obchodziliśmy 100. rocznicę urodzin Kazimierza Górskiego – piłkarza, trenera i działacza sportowego. Z tej okazji w bibliotece szkolnej zorganizowano wystawę zdjęć i książek przedstawiających trenera wszech czasów, twórcę największych sukcesów w historii polskiej piłki nożnej. Znawców i sympatyków futbolu zainteresuje też plakat przedstawiający drużynę narodową  nazwaną „Orłami Górskiego”, z autografami zawodników.

Setny jubileusz stał się też okazją do wspomnienia wizyty  Kazimierza Górskiego w Koczale 9 października 2004 roku. Znakomity gość przybył na zaproszenie ówczesnego dyrektora ZKiW Eugeniusza Dmytryszyna i przewodniczącego Rady Rodziców przy ZKiW Janusza Zielińskiego. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu Józefa Baryły, sympatyka naszej gminy. Dla społeczności Koczały było to wydarzenie wyjątkowe. Zorganizowano turniej piłki nożnej juniorów, zapraszając do rywalizacji drużyny z Przechlewa, Debrzna i Kołczygłów.   Grać pod czujnym okiem mistrza i otrzymać z Jego rąk puchar i dyplom – rzecz bezcenna dla młodych piłkarzy. Tak jak wspólna fotografia, do której gość bardzo chętnie pozował. Zdjęcia z tego wydarzenia znalazły się na naszej wystawie.

Wizycie Kazimierza Górskiego towarzyszyła promocja Jego książki pod znamiennym tytułem „ Piłka jest okrągła”. Opatrzone dedykacją autora egzemplarze znalazły się w zbiorach szkolnej biblioteki.

• OGÓLNOPOLSKA WYMIANA POCZTÓWKOWA

W tym roku świetlica szkolna wzięła udział w Ogólnopolskiej Wymianie Pocztówkowej. Uczniowie mieli okazję nauczyć się, jak adresować pocztówki oraz wysłać pozdrowienia i informacje o Koczale do uczniów z innych szkól w Polsce. Dostaliśmy już też kilka pocztówek zwrotnych i z niecierpliwością czekamy na następne :)

• ZAJĘCIA MIESZKAŃCÓW KOCZAŁY PRZEZ WIEKI...

Z okazji 665 rocznicy lokacji Koczały uczennice szkoły podstawowej wraz z opiekunkami przygotowały prezentację o zajęciach, którymi trudnili się mieszkańcy Koczały przez wieki. Warto
            tu również zwrócić uwagę na fakt, że dziś (01.03.) obchodzimy 76 rocznicę wyzwolenia Koczały. Zapraszamy w podróż w czasie!