• Aktualności

          • WALENTYNKI - ŚWIĘTO ZAKOCHANYCH

            Miłość to piękne uczucie, którym obdarzamy najbliższe nam osoby. Uczniowie klasy III b wrazz wychowawczynią panią Katarzyną Sławek przygotowali konkurs na najpiękniejszą kartkę Walentynkową. Pamiętajcie o okazywaniu sobie pozytywnych emocji każdego dnia, nie tylko od święta. W tych trudnych czasach potrzebujemy swojego wsparcia, miłych słów, komplementów, pomocy. Chcemy również dodać że brakuje nam w szkole obecności naszych kolegów i koleżanek z klas starszych, szkoła jest taka pusta bez Was. To właśnie dzięki Wam każdego roku 14 lutego działała Poczta Walentynkowa, więc w tym roku nasze serce wraz z gorącymi pozdrowieniami przesyłamy dla Was.

            Laureatami konkursu zostali: I miejsce Emilia Mikołajczak, II miejsce Zuzanna Matela, 
            III miejsce Hanna Bińczyk

            Wyróżnienia: Julia Wójcik, Igor Rudnik, Michał Kotkowski

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

          • WESOŁY TŁUSTY CZWARTEK W KLASIE IIA

            Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek a Bartkowa uwierzyła dobrych pączków nasmażyła - głosi staropolskie przysłowie.

            Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do środka niektórych wkładano orzechy i migdały a osoba, która trafiła na pączek z niespodzianką miała cieszyć się szczęściem przez całe życie.

            Dnia 11 lutego uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą Ewą Kuźniak  jak głosi tradycja również zajadali się słodkimi pączkami, które dostarczyła dzieciom  jedna z mam. Dzień pączka nie tylko rozpoczął się niezwykle miło, ale również zakończył się przyjemnie. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejny tłusty czwartek.

          • POZNAJEMY NAJWIĘKSZY KONTYNENT ŚWIATA - AZJA

            Dnia 9 lutego dzieci z klasy IIa dla utrwalenia wiadomości o Azji wzięły udział w budowaniu z klocków konstrukcyjnych największego miasta na świecie pod względem zaludnienia (Szanghaj-Chiny) oraz największego obszaru metropolitalnego (Tokio-Japonia). Budowanie z klocków przyniosło dzieciom wiele niezapomnianych atrakcji. Taka forma zajęć to nie tylko wesoła zabawa, ale również rozwijanie zdolności logicznego myślenia oraz umiejętność rozwiazywania problemów. Klocki uwolniły u uczniów naturalną kreatywność i pomogły w nauce.

          • ULEPIMY DZIŚ BAŁWANA

            Wykorzystując śnieżną aurę wychowawczyni klasy IIIb pani Katarzyna Sławek ogłosiła konkurs na ulepienie bałwana. Dzieciaków nie trzeba było namawiać do wyjścia z domów i wspólnej zabawy na śniegu. Na konkurs nadesłali pomysłowe, autorskie wersje bałwanów. Przyznając miejsca, doceniliśmy kreatywność, estetykę, nakład pracy, poczucie humoru jak również ciekawą fotografię.Laureatami konkursu zostali:

            I miejsce - Hanna Bińczyk

            II miejsce - Julia Wójcik

            III miejsce - Florian Hinc

            Wszystkim uczestnikom gratulujemy!

          • KLASOWY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

            W poniedziałek 1 lutego 2021r odbył się  Klasowy Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorką była Ewa Kuźniak- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.

            W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klasy II a .Celem konkursu było:
            Wzmacnianie wiary ucznia w swoje możliwości.
            Rozwijanie uzdolnień ucznia.
            Popularyzacja książki i czytelnictwa wśród uczniów.
            Propagowanie idei pięknego czytania.
            Poszerzenie kompetencji czytelniczych (doskonalenie umiejętności posługiwania się żywym słowem, wyraźnego i wyrazistego czytania, sztuka interpretacji tekstu).
            Rozwijanie aktywności czytelniczej uczniów.
            Rozbudzanie wrażliwości na piękno języka literackiego.
            Kryteria oceny stanowiły:
            Płynność czytania, interpretacja, intonacja, dykcja.
            We wszystkich kryteriach można było uzyskać maksymalnie 5 pkt. Wszyscy uczestnicy konkursu czytali z dużym zaangażowaniem i wielką dbałością o poprawność i piękno języka ojczystego.

            Zespół oceniający złożył gratulacje wszystkim uczestnikom, a Pani Ewa wygłosiła krótkie przemówienie na temat wartości czytelnictwa, podkreślając jego uwrażliwiające korzyści. Laureatami konkursu zostali:
            I miejsce - Marta Dunda i Bartosz Borko
            II miejsce- Natalia Samulak, Joanna Onichowska, Michał Żydonik,
            Piotr Minko, Anastazja Matusiak
            III miejsce- Małgorzata Ziółtkowska.
            Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, wszyscy uczestnicy konkursu - słodycze.

          • BUDOWANIE ZAMKÓW I PAŁACÓW

            Dzień 3 lutego był dla naszej klasy 3 a dniem budowania zamków i pałaców. Przynieśliśmy z domu kartony i pudełka, które były materiałem budowlanym. Podzieliliśmy się na grupy...no i się zaczęło..... . Projektów dużo, ale z realizacją było nieco trudniej. Najważniejsze, że sobie poradziliśmy. Dzieci otrzymały pochwałę od swojej wychowawczyni, za pomysłowość. To była świetna zabawa!

          • ZAWITAŁA DO NAS PRAWDZIWA ZIMA...

            Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima ze śniegiem i lekkim mrozem.  Dorośli narzekają, a dzieci cieszą się z zimy. To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Wreszcie można poszaleć na sankach, ulepić bałwana, rzucać śnieżkami, budować  śniegowe figurki, chodzić po śladach, otrzepywać ze śniegu obwisłe gałęzie. Dlatego korzystając z jej uroku klasa IIa postanowiła pobawić się na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na workach, rzucając śnieżkami do siebie, a także atakując kulami śniegowymi swoją panią  (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciły do szkoły. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.

          • ZABAWY NA ŚNIEGU

            My się zimy nie boimy!

            Powrót do szkoły uprzyjemniła dzieciom zima. Uczniowie klas Ia i IIIb w ramach w-fu znalazły czas na zimowe zabawy z udziałem śniegu. Pełni wigoru, uczestniczyli w zimowych zabawach, rzucali śnieżkami, toczyli kule śniegowe, robili aniołki. Było mroźnie i radośnie. Oby zima została z nami jeszcze trochę.

          • ZABAWY NA ŚNIEGU

             Dawno nie było takiej zimy jak w tym roku , dlatego staramy się spędzać trochę czasu na świeżym powietrzu. Zabawy na śniegu sprawiają dużo radości, możemy lepić bałwany, rzeźbić w śniegu, rzucać śnieżkami i robić orły na śniegu. Po takich zabawach chętniej wracamy do nauki. Oto fotograficzne migawki z zabaw klasy 2b.

          • DRODZY UCZNIOWIE!!!

            Chcecie wziąć udział w "Prezentacji Form Kolędniczych" organizowanych przez GOK w Koczale, ale nie macie pomysłu? Może potrzebujecie inspiracji lub pomocy przy nagraniu swojego występu? Przyjdźcie do świetlicy szkolnej i zgłoście swój udział, a my pomożemy Wam się przygotować.

            Zapraszamy!

          • SZACHOWY MISTRZ SZKOŁY - TURNIEJ DRUGI

            24 stycznia odbył się drugi turniej szachowy o Mistrzostwo Szkoły. W zawodach uczestniczyło 10 uczniów i rozegrano łącznie 25 partii. Najlepszym zawodnikiem został Hubert Rodziewicz, drugie miejsce zajął Szymon Żydonik, a trzecią lokatę wywalczyła Zofia Fras. Rywalizacja była bardzo zacięta, ale odbywała się w duchu fair play.

            Po dwóch turniejach klasyfikacja przedstawia się następująco:

            Hubert Rodziewicz  10 pkt

            Zofia Fras  7 pkt

            Szymon Żydonik  7 pkt

            Iga Rodziewicz  5 pkt

            Michał Żydonik  4 pkt

            Piotr Minko  4 pkt

            Joanna Onichowska  3 pkt

            Natalia Samulak  (pierwszy raz w turnieju)  3 pkt

            Norbert Samulak  (pierwszy raz w turnieju)  3 pkt

            Anastazja Matusiak (pierwszy raz w turnieju) 1 pkt

             

            Następny turniej odbędzie się w niedzielę 21 lutego o godzinie 16:00.

            Zachęcamy pozostałych uczniów do udziału turniejach szachowych.

          • PORADNIA PSYCHOLOGICZNA ONLINE - "ZAWSZE JEST JAKIEŚ WYJŚCIE"

            Poradnia on-line „Zawsze Jest Jakieś Wyjście” powstała w odpowiedzi na zagrożenia wynikające ze stanu pandemii i potrzebę zwiększenia dostępności pomocy psychologicznej dla uczniów, rodziców i nauczycieli. Portal wspiera współpracę międzysektorową w zakresie ochrony zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Poza indywidualnym spotkaniem umożliwia specjalistom wspólną grupową konsultację dotyczącej podopiecznego.

            Do korzystania z poradni on-line zachęcamy w szczególności:

            • poradnie psychologiczno-pedagogiczne,
            • placówki doskonalenia nauczycieli,
            • instytucje wspierania rodziny, pomocy społecznej,
            • instytucje ochrony zdrowia, Centra Zdrowia Psychicznego,
            • instytucje wymiaru sprawiedliwości,
            • inne podmioty publiczne i niepubliczne w zależności od potrzeb.

            Formuła on-line zapewnia specjalistom uproszczoną ścieżkę spotkań i konsultacji, co ułatwia wymianę wiedzy i doświadczeń specjalistów z różnych regionów Polski.

            Osoby potrzebujące pomocy, korzystając z wyszukiwarki w postaci interaktywnej mapy Polski, mogą znaleźć odpowiedniego dla siebie specjalistę i zarezerwować termin spotkania. Ponadto poradnia posiada bazę wiedzy, w której są zamieszczone artykuły, prezentacje, informacje i scenariusze zajęć. Będzie ona aktualizowana.

            Aby zarejestrować się na portalu poradni on-line należy wejść na stronę „Zawsze Jest Jakieś Wyjście”. W zakładce „zarejestruj się” należy wybrać opcję „Instytucja”, a następnie założyć profil, podając swoje dane, krótką informację o profilu działalności oraz kadrze merytorycznej.

            Więcej informacji na temat Poradni Psychologicznej online  

            Bezpłatna infolinia 800 080 222

            Dzieci, młodzież, nauczyciele i rodzice mogą uzyskać wsparcie, dzwoniąc na bezpłatna, całodobową infolinię 800 080 222. Pod tym numerem dyżurują specjaliści, którzy udzielają pomocy psychologiczno- pedagogicznej.

          • DZIEŃ BABCI I DZIADKA

            Już jutro 21 stycznia obchodzimy Dzień Babci, natomiast dzień później 22 stycznia przypada Dzień Dziadka. To świetna okazja, by docenić naszych ukochanych bliskich. Z tej okazji przygotowaliśmy krótką prezentację na ten temat. Miłego oglądania :)

    • Kontakty

      • Zespół Kształcenia i Wychowania w Koczale
      • Dyrektor - 791 525 830
        Sekretariat - 59 857 42 75
        Sekretariat - 791 525 482
        Administracja - 791 525 485
      • 77-220 Koczała, ul. Szkolna 16
        Bank Spółdzielczy Człuchów
        Nr konta bankowego: 54 9326 0006 0060 0923 2000 0010
        Poland
      • /ZKIWKOCZALA/SkrytkaESP
      • 35 9321 0001 0044 2901 2000 0010
    • Logowanie