Uczniowie klasy 7 a z okazji walentynek przeczytali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola bajeczki, w których przeplatają się różne uczucia i emocje.
Uczniowie klasy 7 a z okazji walentynek przeczytali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek z przedszkola bajeczki, w których przeplatają się różne uczucia i emocje.
Trzecioklasiści z klasy B wykonali wraz ze swoimi rodzicami przepiękne karmniki i postanowili, że przez całą zimę będą dokarmiać ptaki i dbać o naszych małych skrzydlatych przyjaciół. W umocowaniu karmników na drzewach pomógł nam zawsze służący pomocą pan Janusz Grzelak. Dziękujemy :)
Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie ZAGRAJ Z NAMI W KOCZALE. Więcej szczegółów znajdziecie w regulaminie poniżej:
Z okazji WALENTYNEK w dniach 11.02- 12.02.2021r. Samorząd Uczniowski
zorganizował walentynkową zabawę CZAR PAR.
Do udziału w zabawie zgłosiło się 31 uczestników, którzy zostali podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI, klasy VII- VIII. Każdy z uczestników zapisywał się do gry, podając Nick, którym posługiwał się podczas walentynkowej zabawy, aby zachować pełną anonimowość.
Wcześniej przedstawicielki SU przygotowały ankiety dla poszczególnych grup wiekowych. Należało odpowiedzieć na przykład na pytania dotyczące ulubionego gatunku filmowego, najczęściej słuchanej wokalistki, najbardziej romantycznego prezentu na walentynki, wymarzonego miejsca na pierwszą randkę czy ulubionego smaku lodów.
Dnia 11.02.2021r. wylosowane online (dzięki aplikacji Wordwall) osoby: 1 chłopiec i 1 dziewczyna z każdej grupy wiekowej wypełniły ankietę, aby to ich odpowiedzi w teście Quizizz wysłanym następnego dnia pozostałym uczestnikom zabawy zaznaczyć jako poprawne. W ten sposób w każdej kategorii wiekowej wylosowany chłopiec i wylosowana dziewczyna mieli okazję znaleźć najbliższą swoim zainteresowaniom, upodobaniom osobę - ,,drugą połówkę”.
Skojarzonym parom serdecznie gratulujemy, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział! A wszystkim życzymy dużo miłości i odnalezienia prawdziwego szczęścia i nie tylko z okazji Dnia św. Walentego, ale i na co dzień😊
Znamy wyniki konkursu "Prezentacje Form Kolędniczych" organizowanego przez GOK w Koczale. Jesteśmy dumni, ponieważ nasze uczestniczki: Marta Dunda, Zuzanna Matela oraz Weronika Jarzemska, przygotowywane w ramach zajęć świetlicowych zajęły III miejsce!
Gratulacje!
Miłość to piękne uczucie, którym obdarzamy najbliższe nam osoby. Uczniowie klasy III b wrazz wychowawczynią panią Katarzyną Sławek przygotowali konkurs na najpiękniejszą kartkę Walentynkową. Pamiętajcie o okazywaniu sobie pozytywnych emocji każdego dnia, nie tylko od święta. W tych trudnych czasach potrzebujemy swojego wsparcia, miłych słów, komplementów, pomocy. Chcemy również dodać że brakuje nam w szkole obecności naszych kolegów i koleżanek z klas starszych, szkoła jest taka pusta bez Was. To właśnie dzięki Wam każdego roku 14 lutego działała Poczta Walentynkowa, więc w tym roku nasze serce wraz z gorącymi pozdrowieniami przesyłamy dla Was.
Laureatami konkursu zostali: I miejsce Emilia Mikołajczak, II miejsce Zuzanna Matela,
III miejsce Hanna Bińczyk
Wyróżnienia: Julia Wójcik, Igor Rudnik, Michał Kotkowski
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
Klasa IIIa włączyła się do konkursu wykonując prace plastyczne pod hasłem "Mamo, tato nie pal proszę!"
Powiedział Bartek, że dziś tłusty czwartek a Bartkowa uwierzyła dobrych pączków nasmażyła - głosi staropolskie przysłowie.
Tradycja jedzenia pączków na słodko pojawiła się w Polsce w XVI wieku. Dawniej przygotowując te słodkie drożdżowe ciastka do środka niektórych wkładano orzechy i migdały a osoba, która trafiła na pączek z niespodzianką miała cieszyć się szczęściem przez całe życie.
Dnia 11 lutego uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą Ewą Kuźniak jak głosi tradycja również zajadali się słodkimi pączkami, które dostarczyła dzieciom jedna z mam. Dzień pączka nie tylko rozpoczął się niezwykle miło, ale również zakończył się przyjemnie. Dzieci z niecierpliwością czekają na kolejny tłusty czwartek.
Dnia 9 lutego dzieci z klasy IIa dla utrwalenia wiadomości o Azji wzięły udział w budowaniu z klocków konstrukcyjnych największego miasta na świecie pod względem zaludnienia (Szanghaj-Chiny) oraz największego obszaru metropolitalnego (Tokio-Japonia). Budowanie z klocków przyniosło dzieciom wiele niezapomnianych atrakcji. Taka forma zajęć to nie tylko wesoła zabawa, ale również rozwijanie zdolności logicznego myślenia oraz umiejętność rozwiazywania problemów. Klocki uwolniły u uczniów naturalną kreatywność i pomogły w nauce.
Komisja wyróżniła pracę Hanny Makarewicz z klasy VIIa "Jezioro Dymno w czterech porach roku" oraz Zofii Fras z klasy VIa "Zimowy zakątek". Gratukujemy!
Wykorzystując śnieżną aurę wychowawczyni klasy IIIb pani Katarzyna Sławek ogłosiła konkurs na ulepienie bałwana. Dzieciaków nie trzeba było namawiać do wyjścia z domów i wspólnej zabawy na śniegu. Na konkurs nadesłali pomysłowe, autorskie wersje bałwanów. Przyznając miejsca, doceniliśmy kreatywność, estetykę, nakład pracy, poczucie humoru jak również ciekawą fotografię.Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Hanna Bińczyk
II miejsce - Julia Wójcik
III miejsce - Florian Hinc
Wszystkim uczestnikom gratulujemy!
W poniedziałek 1 lutego 2021r odbył się Klasowy Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorką była Ewa Kuźniak- nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej.
W konkursie wzięło udział 14 uczniów z klasy II a .Celem konkursu było:
Wzmacnianie wiary ucznia w swoje możliwości.
Rozwijanie uzdolnień ucznia.
Popularyzacja książki i czytelnictwa wśród uczniów.
Propagowanie idei pięknego czytania.
Poszerzenie kompetencji czytelniczych (doskonalenie umiejętności posługiwania się żywym słowem, wyraźnego i wyrazistego czytania, sztuka interpretacji tekstu).
Rozwijanie aktywności czytelniczej uczniów.
Rozbudzanie wrażliwości na piękno języka literackiego.
Kryteria oceny stanowiły:
Płynność czytania, interpretacja, intonacja, dykcja.
We wszystkich kryteriach można było uzyskać maksymalnie 5 pkt. Wszyscy uczestnicy konkursu czytali z dużym zaangażowaniem i wielką dbałością o poprawność i piękno języka ojczystego.
Zespół oceniający złożył gratulacje wszystkim uczestnikom, a Pani Ewa wygłosiła krótkie przemówienie na temat wartości czytelnictwa, podkreślając jego uwrażliwiające korzyści. Laureatami konkursu zostali:
I miejsce - Marta Dunda i Bartosz Borko
II miejsce- Natalia Samulak, Joanna Onichowska, Michał Żydonik,
Piotr Minko, Anastazja Matusiak
III miejsce- Małgorzata Ziółtkowska.
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, wszyscy uczestnicy konkursu - słodycze.
Dzień 3 lutego był dla naszej klasy 3 a dniem budowania zamków i pałaców. Przynieśliśmy z domu kartony i pudełka, które były materiałem budowlanym. Podzieliliśmy się na grupy...no i się zaczęło..... . Projektów dużo, ale z realizacją było nieco trudniej. Najważniejsze, że sobie poradziliśmy. Dzieci otrzymały pochwałę od swojej wychowawczyni, za pomysłowość. To była świetna zabawa!
Wreszcie zawitała do nas prawdziwa zima ze śniegiem i lekkim mrozem. Dorośli narzekają, a dzieci cieszą się z zimy. To świetna okazja, aby zażyć ruchu na świeżym powietrzu. Wreszcie można poszaleć na sankach, ulepić bałwana, rzucać śnieżkami, budować śniegowe figurki, chodzić po śladach, otrzepywać ze śniegu obwisłe gałęzie. Dlatego korzystając z jej uroku klasa IIa postanowiła pobawić się na śniegu. Dzieci oddały się zimowemu szaleństwu, zjeżdżając na workach, rzucając śnieżkami do siebie, a także atakując kulami śniegowymi swoją panią (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa). Pogoda była trochę mroźna, ale nikomu to nie przeszkadzało, bo dzieci wiedzą, że zabawy na świeżym powietrzu to świetna rozrywka. Z czerwonymi noskami i z uśmiechem wróciły do szkoły. Było mroźnie, ale wesoło i radośnie.
My się zimy nie boimy!
Powrót do szkoły uprzyjemniła dzieciom zima. Uczniowie klas Ia i IIIb w ramach w-fu znalazły czas na zimowe zabawy z udziałem śniegu. Pełni wigoru, uczestniczyli w zimowych zabawach, rzucali śnieżkami, toczyli kule śniegowe, robili aniołki. Było mroźnie i radośnie. Oby zima została z nami jeszcze trochę.
Uwaga! Przed Wami kolejne zadanie w konkursie dla klas od I do V. Zapoznajcie się ze szczegółami umieszczonymi na plakacie i do dzieła!
Dawno nie było takiej zimy jak w tym roku , dlatego staramy się spędzać trochę czasu na świeżym powietrzu. Zabawy na śniegu sprawiają dużo radości, możemy lepić bałwany, rzeźbić w śniegu, rzucać śnieżkami i robić orły na śniegu. Po takich zabawach chętniej wracamy do nauki. Oto fotograficzne migawki z zabaw klasy 2b.
Chcecie wziąć udział w "Prezentacji Form Kolędniczych" organizowanych przez GOK w Koczale, ale nie macie pomysłu? Może potrzebujecie inspiracji lub pomocy przy nagraniu swojego występu? Przyjdźcie do świetlicy szkolnej i zgłoście swój udział, a my pomożemy Wam się przygotować.
Zapraszamy!
Powered by aSc EduPage