• PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

W minionym tygodniu obchodziliśmy Dzień Kubusia Puchatka. Z tej okazji zostali zaproszeni pierwszoklasiści, którzych pasowano na czytelników biblioteki szkolnej. Zostały im też rozdane książki "Wnuczka antykwariusza", podarowane przez Instytut Książki.

• PIERNICZKI DLA SENIORÓW

• SPOT - KRYZYS NIEJEDNO MA OBLICZE

W związku ze wzrostem liczby samobójstw oraz ich usiłowań wśród dzieci i młodzieży, prosimy o  zwrócenie uwagi na ww. problem wśród dzieci i młodzieży oraz zwiększenie wrażliwości społecznej w tym zakresie.

Zapraszany do obejrzenia spotu "Kryzys niejedno ma oblicze"

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA

W styczniu obchodzimy piękne święta i choć za oknem zima, to serca rozgrzewa ciepło, bo przecież Dzień Babci i Dzień Dziadka, to wydarzenia pełne miłości. Z tej okazji uczniowie w naszej świetlicy obejrzeli prezentację multimedialną, aktywnie uczestniczyli w zajęciach oraz przygotowali piękne upominki.

• OGÓLNOPOLSKI KONKURS "KOSMICZNA BAJKA"

16 stycznia zostały ogłoszone wyniki konkursu. Z ponad 500 osób zgłoszonych do projektu wyróżnienie oraz nagrody w postaci dyplomu i vouchera do sklepu Empik otrzymała nasza uczennica Kasia Raczyńska, gratulacje! Pozostałym uczniom naszej szkoły, którzy wzięli udział w konkursie również składamy gratulacje :)

• XXV PRZEGLĄD FORM KOLĘDNICZYCH W KOCZALE

13 stycznia 2024 r. w  XXV Przeglądzie Form Kolędniczych w Koczale o statuetkę złotego anioła, naszą szkołę w przesłuchaniach reprezentował Zespół wokalny „Nutki”. Wysiłek, zaangażowanie, praca oraz umiejętności zadecydowały o zajęciu pierwszego miejsca w kategorii: prezentacja muzyczna - zespół. Grupę tworzy: Magdalena Markowska, Aleksandra Krawczuk, Zuzanna Matela, Hanna Mądrzyk i Łukasz Tybora. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Z niecierpliwością czekamy na kolejne występy.

• SPEKTAKL "DZIADEK DO ORZECHÓW"

W piątek (12.01.) uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć "Dziadka do orzechów" w wykonaniu "Teatru Młodych" oraz "Koczalia Balet", czyli swoich szkolnych kolegów i koleżanek, a także przedszkolaków. Do wspaniałego wystąpienia dzieci i młodzież, przygotowali pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Koczale. Natomiast twórcą fotografii jest pan Roman Langkafel.

• WYJAZD UCZNIÓW NA LODOWISKO W CZŁUCHOWIE

W czwartkowe przedpołudnie 10 stycznia uczniowie naszej szkoły spędzili aktywnie czas doskonaląc swoje umiejętności łyżwiarskie. Dla niektórych była to pierwsza przygoda z jazdą na łyżwach dla innych kolejna okazja do podszlifowania techniki. Jazda na łyżwach okazała się wielką frajdą.

• SPOTKANIE OPŁATKOWE SPOŁECZNOŚCI SZKOLNEJ

20 grudnia odbyło się spotkanie opłatkowe dla uczniów, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi oraz zaproszonych gości. Jasełka, wspólny śpiew kolęd, łamanie i się opłatkiem, płynące zewsząd życzenia oraz stół zastawiony słodkościami - wszystko to sprawiło, że spotkanie było piękne i niecodzienne. Podniosłości chwili dodał fakt, że harcerze z naszej szkoły przekazali na ręce przedstawicieli organu prowadzącego oraz dyrektor szkoły Betlejemskie Światło Pokoju, dzieląc się tym samym radosną nowiną i krzewiąc największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju. W tym wyjątkowym dniu umilkły spory, w niepamięć poszły niesnaski, a zapanowała radość, która pozwoliła nam poczuć, że jesteśmy wspólnotą.

• WYCIECZKA DO CHOJNIC

Opuszczone, bezpańskie, ale jakże kochane i słodkie pieski i kotki ze schroniska w Chojnicach mogły liczyć na chwilę zapomnienia o swojej psiej niedoli podczas odwiedzin naszych najmłodszych uczniów we wtorek 12 grudnia. Mieszkańcy schroniska obdarowani zostali zapasami karmy, środków higienicznych i zabawek, które zebraliśmy wśród uczniów naszej szkoły. Gdyby to zależało od nas, niejeden piesek i kotek wracałby z nami z wycieczki... Niestety bez zwierzątek, pojechaliśmy doświadczyć czegoś nowego w chojnickim Eksperymentarium. Zaskoczyły nas ciekawostki przyrodnicze, pokazy multimedialne i fotobudka. Po tych naukowych doświadczeniach przydało się co nieco dla zgłodniałych brzuszków. Po obiedzie udaliśmy się do kina na seans "Trole 3". Film wprawiła nas w świetne humory, które towarzyszyły nam aż do powrotu do Koczały, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice. Pani Joli Ch. dziękujemy za doskonałe zorganizowanie wycieczki.

• "NOC W BIBLIOTECE" KLASY 6B

W dniu 15/16 grudnia od godzinie 20:00 uczniowie klasy 6B wraz z wychowawcą i rodzicami zorganizowali „Noc w bibliotece”. Spotkanie rozpoczęło się od zjedzenia pizzy , po której ruszyliśmy na podchody po szkole. Później gra „ Milionerzy„ rozgrywki sportowe: mecze w piłkę siatkową, unihokeja i piłkę nożną. Od godziny pierwszej w nocy najwytrwalsi obejrzeli 3 filmy. Spotkanie było bardzo radosne z dużą dawką pozytywnych emocji. Celem spotkania była integracja zespołu klasowego, który został osiągnięty. Wszyscy się świetnie bawili.